Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gıda Şirketi Üretimi Hızlandıracak Yeni Yatırımı Açıkladı

Borsa İstanbul’da TATGD koduyla işlem gören Tat Gıda, sos ve hazır yemek kategorilerinde üretim kapasitesini artırmak için yatırım yapacak. İşte detaylar;
Gıda Şirketi Üretimi Hızlandıracak Yeni Yatırımı Açıkladı
HABER GİRİŞ

Tat Gıda Sanayi (TATGD), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada yapılan yatırımlar hakkında yatırımcılara bilgi verdi. Şirket, 2025 yılı ilk yarısına kadar toplam 10 milyon euroluk yatırım yapılmasına karar verildiğini belirtti.

Söz konusu yatırımın şirketin stratejik hedefleri kapsamında yurt içinde ve yurt dışında tüketici talebinin büyümesiyle, sos ve hazır yemek kategorilerinde yapılacağı paylaşıldı.

Yatırımın sos ve hazır yemek kategorilerinde kullanılan makine parkuruna yönelik olacağı, yapılacak yatırımlarla birlikte pet şişe sos kapasitesinin 75 milyon adet/yıldan 120 milyon adet/yıla, hazır yemek üretim kapasitesinin ise 180 bin adet/günden 230 bin adet/güne çıkartılmasının hedeflendiği kaydedildi.

Tat Gıda Hisselerinde Son Durum

Gıda Şirketi Üretimi Hızlandıracak Yeni Yatırımı AçıkladıKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 33,2 TL’den tamamlayan TATGD, 16 Şubat’ta 39 TL seviyesini görmüştü. Bu noktadan gelen satışlarla sert düşen hisse, 18 Nisan’da kapanışını yüzde 4,6 artışla 26,3 TL’den gerçekleştirdi. Aylık yüzde 12,7 değer kaybeden hissede yıllık artış yüzde 18 ile sınırlı kaldı.

GCM Yatırım Banner

Koç Holding, 2024’ün Şubat ayında Tat Gıda’nın sermayesinin toplam yüzde 49,04’üne denk gelen kısmının satışını gerçekleştirdi. Koç Holding’in payların büyük bir bölümünü satması, hissede sert satışları beraberinde getirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın