Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding’den Gıda Şirketinin Hisselerinde Yüklü Satış

Yatırımcıların yakından takip ettiği Koç Holding, KAP üzerinden paylaşım yaparak Tat Gıda paylarının satışına yönelik sözleşmenin imzalandığını duyurdu. İşte detaylar;
Koç Holding’den Gıda Şirketinin Hisselerinde Yüklü Satış
HABER GİRİŞ

Koç Holding (KCHOL), 8 Ocak’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada Tat Gıda (TATGD) paylarının satışına yönelik açıklama yaptı. Tat Gıda’nın sermayesinin yüzde 49,04’üne denk gelen kısmı ve ayrıca 15 adet kurucu intifa senedinin Memişoğlu Tarım Ürünleri Limited Şirketi’ne satışına yönelik sözleşme imzalandığı belirtildi.

Tat Gıda sermayesinin yüzde 43,65’ine denk gelen toplam 59.364.947 TL nominal değerli payların 72.023,649 ABD doları karşılığında Memişoğlu’na satılacağı ifade edildi. Devre konu toplam yüzde 49,04 oranındaki TATGD paylarının tamamı için devir bedelinin kapanış uyarlamasına tabi olmak üzere 80.915.335 dolar olarak belirlendiği aktarıldı.

Sahip olunan 6 adet kurucu intifa senedinin Memişoğlu’na nakden ve peşin olarak tahsil edilmek üzere 1.500.000 ABD doları bedel karşılığında satılacağı, devre konu toplam 15 adet intifa senedinin bedelinin 3.750.000 dolar olarak belirlendiği ifade edildi.

Ram Dış Ticaret Payları Alınacak

Devir öncesinde TATGD’nın sahip olduğu Ram Dış Ticaret sermayesinin yüzde 7,5’ine denk gelen 449.999 TL nominal değerli payların Düzey Tüketim Malları Sanayi Pazarlama ve Ticaret’in sermayesinin yüzde 1,1’ine denk gelen toplam 64.797,70 TL nominal değerli payların Koç Holding tarafından satın alınacağı kaydedildi.

Pay Devir Sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 3 ay içinde işlemlerin tamamlanmasının öngörüldüğü, tarafların bu süreyi 60 gün uzatma hakkının bulunduğu belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca şirketin nihai ana ortağı Temel Ticaret ve Yatırım ile Memişoğlu arasında Temel Ticaret’in sahip olduğu Tat Gıda sermayesinin yüzde 3,26’sına denk gelen payların tamamının ya da bir kısmının kapanış tarihinden itibaren 6 aylık sürenin sonundan başlamak üzere, 6 aylık bir süre boyunca Memişoğlu’na satma hakkına yönelik opsiyon sözleşmesi imzalandığı duyuruldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.