Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOGG Yeni Modelini Hazırlıyor! Karakaş Bu Tarihe İşaret Etti

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, hem yeni model hakkında bilgi verdi hem de markanın yurt dışına açılmasına yönelik konuştu. Detaylar haberde...
TOGG Yeni Modelini Hazırlıyor! Karakaş Bu Tarihe İşaret Etti
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, yeni model için açıklamada bulundu. Ayrıca TOGG’un yurt dışına açılacağı zaman hakkında konuştu.

Karakaş, T10X’in dört çeker versiyonun Haziran-Temmuz aylarında ‘limited editon’ olarak satışa sunulacağını açıkladı. T10F’yi Ocak ayında sergilediklerini belirten Karakaş, “Seneye bu vakitler T10F’nin satışları başladıktan bir müddet sonra da T8X’i de göstermeye hazır hale gelebiliriz.” açıklamasında bulundu.

Diğer otomobil markalarının aynı segmentindeki modelleri göz önüne alındığında B segmentindeki T8X’in Togg’un en ucuz modeli olması bekleniyor.

Avrupa’da yavaş yavaş yer edinmek üzere faaliyetlere devam edildiğini belirten Karakaş, TOGG Europe GmbH’nın 2021’in Mayıs ayında kurulduğunu hatırlattı.

T10X’in Avrupa’daki ön satışlarına bu sene sonunda başlamayı, teslimatlar ise 2025 yılında başlamak istediklerini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Karakaş, markanın yurt dışı hedef pazar stratejisinin pazar dinamiklerine uyumlu olarak güncellendiğini belirtti.

İlk modellerini satışa sunduklarında rekor bir talep gördüklerinden bahseden Karakaş, 18 saatte 2023 yılındaki üretmeyi planladıkları tüm araçları sattıklarını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın