Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GYO Şirketinde Hedef 13,8 TL’ye Çıktı! Hisse Sert Düştü

Borsa İstanbul’da EKGYO koduyla işlem gören Emlak Konut Gayrimenkul için bilanço sonrası hedef fiyat değişti. Aracı kurumların tavsiyesi ne? İşte detaylar;
GYO Şirketinde Hedef 13,8 TL’ye Çıktı! Hisse Sert Düştü
HABER GİRİŞ

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (EKGYO), 17 Nisan’da 2023 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Aracı kurumlar şirketin bilançosunu değerlendirdi ve EKGYO hisseleri için hedef fiyatını paylaştı.

Vakıf Yatırım, Emlak Konut GYO’nun 2023 yılını 3,8 milyar TL net zararla tamamladığını, enflasyon muhasebesiyle kaydedilen 10,4 milyar TL’lik parasal kaybın net zararda etkili olduğunu belirtti.

EKGYO için hedef fiyatını 12,6 TL’den 13,8 TL’ye güncelledi ve şirket için kısa vadeli “endeks üzerinde getiri” ve uzun vadeli “al” önerilerini korudu.

Deniz Yatırım, Emlak Konut GYO’da faizlerdeki artışın etkisi doğrultusunda 4Ç23’ten itibaren başlayan ön satış metrekare azalışının 2024’te de devam edebileceğini ifade etti. EKGYO için 12,5 TL hedef fiyat ve “al” önerisini koruyan Deniz Yatırım, açıklanan finansal sonuçların hisse fiyatı üzerinde sınırlı olumsuz etkisi olacağını kaydetti.

GYO Şirketinde Hedef 13,8 TL’ye Çıktı! Hisse Sert DüştüKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 6,9 TL’den tamamlayan EKGYO, 23 Şubat’ta 12 TL seviyesine kadar çıktı. Bu noktada tutunamayan hisse, bilançosunda zarar açıklamasından kaynaklı olarak 18 Nisan’da taban oldu. Yüzde 10 düşüşle 9,1 TL’ye düşen hissede haftalık ve aylık yüzde 15 değer kaybı görüldü. Yıllık artış ise yüzde 34,5’e geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.