Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yüzde 565 Kazandıran Banka Temettü Dağıtmayacak

QNB Finansbank A.Ş, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklamada temettü dağıtmayacağını duyurdu. Detaylar haberde...
Hisseleri Yüzde 565 Kazandıran Banka Temettü Dağıtmayacak
HABER GİRİŞ

Yatırımlar temettü duyurularını yakından takip etmeye devam ediyor. Bugün sabah saatlerinde konuya yönelik bir açıklama QNB Finansbank A.Ş’den geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin genel kurul kararını paylaştı.

Banka, kar patı dağıtım konusunun görüşüldüğünü ve ödeme yapılmaması kararının alındığını bildirdi.

Bankanın 2023 yılı vergi ve diğer mali yükümlülükler sonrası net karı olan 33,172,441,567.31 TL’nin, Türk Ticaret Kanunu’nun 519. maddesinin 1. fıkrası uyarınca genel kanuni yedek akçe tutarının bankanın ödenmiş sermayesinin yüzde yirmisine ulaşması nedeniyle, nakit temettü dağıtılmayacağı aktarıldı.

Nakit kar payı QNB Finansbank
Kaynak: KAP

Geçen hafta banka Fitch Ratings tarafından verilen kredi notunu paylaşmıştı. Fitch Ratings bankanın finansal kapasite notunu yükseltti.

GCM Yatırım Banner

Bankanı borsada işlem gören hisseleri (QNBFB) yıllık bazda yüzde 565 kazandırırken, aylık bazda yüzde 5 kaybettirdi. Hisselerin haftalık bazda kaybı yüzde 5’i geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.