Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 125 Kazandıran Şirket “Temettü Yok” Dedi!

Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayii A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde 2023 yılı kar payı dağıtım bildirimi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 125 Kazandıran Şirket “Temettü Yok” Dedi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sektörde 1968 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayii A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde 2023 yılı kar payı dağıtım bildirimi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BANVT koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına temettü müjdesi çıkmadı!

Açıklamada, kar dağıtım politikası, uzun vadeli topluluk ve şirket stratejileri, yatırım ve finansman politikaları ile karlılık ve nakit durumu dikkate alınarak şirketin mali yapısının güçlendirilmesi ve finansman ihtiyacı doğmaması amacıyla kar dağıtımı yapılmamasına karar verildiği ifade edildi.

Bu hususun şirketin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verildiği belirtildi.

BANVT 2024'te Temettü Dağıtmama Kararı Aldı
Kaynak: KAP

Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayii, 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu Şubat ayında yatırımcılarıyla paylaşmış, net kar ve özkaynaklardaki artış dikkat çekmişti.

GCM Yatırım Banner

BANVT Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, Perşembe gününü yüzde 0,06 değer kaybederek 9.524,59 puandan tamamlarken, BANVT hisseleri endeksle ters yönde hareket sergileyip yükseldi.

Yıllık en yüksek seviyesi 199,6 TL olan şirket, günlük yüzde 3,3‘lük artışla 170,9 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

BANVT Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Banvit Bandırma hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 125 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.