Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şubat Verisi Açıklandı! Ücretli Çalışan Sayısı Arttı

TÜİK tarafından paylaşılan rapora göre ücretli çalışan sayısı yılın ikinci ayında da artış seyrini devam ettirdi. İşte ücretli çalışan sayısı...
Şubat Verisi Açıklandı! Ücretli Çalışan Sayısı Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Şubat ayına yönelik ücretli çalışan istatistiklerini açıkladı. Ocak ayında yıllık bazda yüzde 2,8, aylık bazda ise yüzde 0,1 artan ücretli çalışan sayısı, Şubat ayında da artış seyrini sürdürdü.

Yayımlanan raporda söz konusu dönemde sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısının yıllık bazda yüzde 4,1, aylık bazda ise yüzde 0,6 arttığı görüldü.

Şubat’ta bir önceki yılın aynı ayında 14 milyon 515 bin 778 kişi olan ücretli çalışan sayısı, 15 milyon 104 bin 259 kişi oldu.

Ücretli Çalışan Şubat 2024
Kaynak: TÜİK

Ücretli çalışan sayısının alt detaylarına baktığımızda yıllık bazda sanayi sektöründe yüzde 0,5’lik, inşaat sektöründe yüzde 14,1’lik, ticaret-hizmet sektöründe yüzde 4,4’lük artış saptandı.

Aylık bazda incelendiğinde ücretli çalışan sanayi sektöründe yüzde 0,1, inşaat sektöründe yüzde 1,18, ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,6 arttı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.