Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Agrotech’in Aldığı Şirket 4 Önemli Bölgede Faaliyete Başladı

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. KAP üzerinden geçen yıl aldığı şirketin yatırımları hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Agrotech’in Aldığı Şirket 4 Önemli Bölgede Faaliyete Başladı
HABER GİRİŞ

Yakın bir zamanda yerli ve milli araç üreteceğini duyuran Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden geçen yıl satın aldığı şirket hakkında açıklamada bulundu.

Agrotech tarafından yapılan açıklamada şirketin geçen yıl Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş’yi satın aldığını hatırlattı. Grup şirketinin satın alma işlemleri sonrasında genişletme ve büyüme kapsamında ülkemizde 4 farklı önemli lojistik bölgesinde faaliyetlerine başladığı not edildi.

Söz konusu yatırımlar sonucunda yaklaşık 3 Milyar Türk Lirası ciro yıllık olarak bilançolara yansıyacağı bildirildi.

İstanbul Ayazağa – Ankara İvedik – Antalya Döşeme altı – Konya Meran soğuk gıda zinciri depoları faaliyetlerine başladığı not edildi.

Frigofrik üst yapılı gıda taşımacılığına uygun üretilmiş (-18/+4/+18) 3 farklı rejim ile 200 adet taşıma aracı ile gıda taşımacılığı yapılacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Günlük 4 depoda 12 bin palet hareket kapasitesi sağlandığı not edildi.

Agrot Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (AGROT) bugün açılışı 34,32 TL’den yaptı. Saat 11.30’da 32,68 TL’ye kadar geriledi.

Sonra yine yükselişe geçen hisseler 33,96 TL’ye yükseldi. AGROT hisseleri son iki aydır kaybettiriyor. Mart ayını 36,58 TL’den kapatan hisseler, Nisan ayını kırmızı mumlarla kapatmaya hazırlanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın