Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elizabeth Warren, 4. Çeyreği 21.2 Milyon Dolar Toplayarak Bitirdi

Önde gelen Demokrat başkan adaylarından Elizabeth Warren, dördüncü çeyreği 21.2 milyon dolar toplayarak bitirdiğini açıkladı.
Elizabeth Warren, 4. Çeyreği 21.2 Milyon Dolar Toplayarak Bitirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Demokratik Parti’nin önde gelen adaylarından Elizabeth Warren, dördüncü çeyreği 21.2 milyon dolar toplayarak bitirdiğini söyledi. Bugün kampanyasından yapılan açıklama, Warren’ın bağış toplama operasyonunun önceki üç aya kıyasla yüzde 30 düşük olduğu yönündeki uyarısından günler sonra geldi.

Warren’ın kampanya yöneticisi Roger Lau, bir duyuru mailinde 20 milyon dolar hedefini aştıklarını ve 2019’un dördüncü çeyreğinde 21.2 milyon dolardan fazla topladıklarını belirtti. Sonunda güçlü bir artış gördüklerini ve yalnızca yılın son gününde 1.5 milyon doların üzerinde gelir elde ettiklerini vurgulayarak bunun en iyi bağış topladıkları gün olduğunu dile getirdi.

Warren kampanyasının yardımcı bir organizasyonu da çeyrek dönemin son 5 gününde 4 milyon dolar topladığını açıkladı. Yine de dördüncü çeyrekteki toplam miktar, Elizabeth Warren’ın üçüncü çeyrekte topladığı 24.6 milyon doların altına gerçekleşti.

Ayrıca Warren dördüncü çeyrekte, diğer başkan adayları Bernie Sanders, Pete Buttigieg ve Joe Biden’ın da gerisinde kaldı.

Elizabeth Warren, 4. Çeyreği 21.2 Milyon Dolar Warren’ın açıklaması, Bernie Sanders’ın son çeyrekte 34 milyon doların üzerinde bağış topladığını duyurmasından bir gün sonra geldi. Sanders topladıkları rakamla övünerek, kampanyasının Trump’tan daha fazla bağış alan tek Demokrat kampanya olduğunun üzerini çizdi. Yeniden seçime koşan ABD Başkanı Donald Trump ise dördüncü çeyrekte 46 milyon dolar bağış toplamayı başardı.

Pete Buttigieg ise 2019’un son çeyreğinde 24.7 milyon dolar bağışa ulaştı. Nisan ayında yarışa girmesinden bu yana, 76 milyon dolar topladığını belirten Buttigieg’in kampanyası, bu rakamı 733.000 bireysel bağışçının oluşturduğunu ekledi.

Buttigieg en büyük bağışçı payını dördüncü çeyrekte aldı ve 326.000 kişi kampanyaya katkıda bulundu.

Trump Demokrat Rakipleri Bağış Toplama Yarışı Üçüncü çeyrekte Buttigieg’in kampanyası 19.1 milyon dolar ve ikinci çeyrekte 24.8 milyon dolar getirmişti. Kampanyanın sözcüsü Chris Meagher, Twitter’daki açıklamasında dördüncü çeyrek katkılarında ortalama bağışın 33 dolar olduğunu söyledi. Buttigieg, Twitter hesabından; “gösterdiğiniz halk hareketi ile o kadar gurur duyuyorum ki sadece Trump’ı yenmekle kalmayacak aynı zamanda yeni bir çağ başlatacağız” dedi.

Bu noktada Demokrat adayların 2020’ye kayda değer miktarlarda bağışlar toplayarak başlamaları dikkat çekti. Açıklanan rakamlar, Başkan Trump’ın büyüyen kampanya savaşının rakiplerinden ciddi bir rekabetle karşılaşabileceğine dair yeni kanıtlar sundu.

Neticede en iyi Demokrat adaylardan altısı 2019’un son üç ayında 131 milyon dolardan fazla para topladığını bildirdi. Bu toplamın, milyarder adaylar Michael Bloomberg ile Tom Steer’in kişisel servetlerinden ekledikleri milyonları içermediği ayrıca belirtildi. Trump en çok para toplayan bireysel aday olmaya devam etse de Demokratların yükselişinin göz ardı edilemeyecek nitelik taşıdığı aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu