Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: BAE’nin İstikrarına Destek Veriyoruz

İki gün süren BAE ziyaretine dair olumlu mesajlar paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, imzalanan anlaşmaların ilişkileri güçlendireceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: BAE’nin İstikrarına Destek Veriyoruz
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’ne düzenlediği iki günlük resmi ziyaretin ardından sosyal medya hesabından değerlendirmede bulundu. “Kardeş Birleşik Arap Emirlikleri’ne gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizi hamdolsun, bugün başarıyla tamamladık.” diyen Erdoğan, imzalanan anlaşmalara değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birleşik Arap Emirlikleri’nin güvenlik ve istikrarına destek veriyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE Ziyareti Değerlendirme
Kaynak: Twitter

Yapılan görüşmeler neticesinde iki ülke arasında ilişkilerin geliştirilmesi ve yatırımların artırılması amacıyla 13 anlaşma imzalandığını belirtti. Türkiye ile BAE arasında imzalanan anlaşmalar stratejik bağların güçlenmesini sağlayacak.

Söz konusu anlaşmalar; sağlık ve tıp bilimleri, iklim eylemi, sanayi ve ileri teknolojiler, kültürel alanlar, tarımsal iş birliği, kara ve deniz taşımacılığı, meteoroloji, medya ve iletişim, savunma sanayi ve arşiv alanında iş birliği gibi konuları kapsıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkelerinin güvenliğini kendi güvenliğimizden ayrı görmediğimizi dile getirdi. Son dönemde iki ülke arasında iş birliğinde sağlanan ivmenin muhafaza edilmesi ve daha ileri düzeye taşınması için iradenin karşılıklı olmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Ev sahipliğinden dolayı Abu Dabi Veliaht Prensi ile BAE Başbakanı ve Dubai Emiri’ne teşekkürlerini ileten Erdoğan, ortak çıkarlar için bu ziyarette olan gayreti karşılıklı saygı ve güven temelinde sürdürmekte kararlı olduklarını sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu