Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Credit Suisse Yöneticisi Tahvil Piyasası İşaretlerine Göre Resesyon Yorumu Yaptı

Credit Suisse’nin Global CIO’su, mevcut gelişmelere işaret ederek resesyon tehlikesinin yaklaştığı konusunda uyarı yaptı. Detaylar haberimizde;
Credit Suisse Yöneticisi Tahvil Piyasası İşaretlerine Göre Resesyon Yorumu Yaptı
Yorum

ABD’deki tahvil ve borsa piyasaları son birkaç gündür Amerikan ekonomisi hakkında karışık sinyaller gönderirken ve yatırımcılar hangi varlık sınıfının doğru yaptığı konusunda ikiye ayrılmışken Credit Suisse’nin Global CIO’sunun yorumları dikkat çekti. Sonuçta geçen hafta ABD’de 3 aylık hazine bonosu getirileri ile 10 yıllıklar arasındaki fark Ağustos 2007’den beri en düşük seviyesine gerilemişti.

Ve yatırımcıların ters verim eğrisi olarak adlandırdıkları bu gelişme resesyonun erken göstergeleri arasında yer alıyordu. Bu arada ABD hisseleri Salı günü S&P 500’ün iki seanslık kaybın ardından daha yüksek kapanmasıyla tahvil piyasasının uyarılarının tersi yönde performans sergiledi. Eski FED Başkanı Janet Yellen ise ABD tahvil piyasalarındaki resesyon göstergelerinin bir durgunluğa değil, faiz indirimine işaret edebileceğini savundu.

Ancak Credit Suisse’nin Global Baş Yatırım Direktörü Michael Strobaek, tahvil piyasasının genellikle neyin geleceğine dair daha iyi bir gösterge olduğunu söyledi.

Tahvil Piyasasının İşaretlerine Güvenen Credit Suisse Yöneticisine Göre Resesyon GeliyorÇarşamba günü Hong Kong’daki Credit Suisse Asya Yatırım Konferansı’nda konuşan Credit Suisse yöneticisi; “Tahvil piyasasının öngörülebilirliği konusunda büyük bir inanan olduğumu söyleyebilirim. Ve bu veriler, ya enflasyonun çok daha düşük olacağına ya da büyümenin çok daha düşük olacağına işaret ediyorlar.” dedi.

Bir yavaşlama ve gerilemeye doğru gidildiğini söyleyen Michael Strobaek, bunun hemen olmayacağına açıklık getirerek 2 ila 3 yıl içinde ortaya çıkabileceğini söyledi.

Credit Suisse Yöneticisine Göre Resesyon GeliyorStrobaek’e göre borsa önümüzdeki 1.5 ila 2 yıl içerisinde gerçek bir düzeltme deneyimleyebilirdi ve şimdilik İsviçre bankası hisse satın alma fırsatlarına bakıyordu.

Bu noktada Credit Suisse Global Baş Yatırım Direktörü düşüncesini şöyle anlattı: “Güzel, küçük bir düzeltme bir tetikleyici olacak. Bir diğeri Avrupa’nın istikrara kavuşması, Çin’in yeniden hızlanması için olacak ve bu ikinci yarı için iyi olacak. Sabırla bekliyorum.”

Diğer taraftan Credit Suisse’nin üst yöneticisinin açıklamalarının Standard Chartered CEO’sunun işaretlere rağmen resesyon görmediği yönündeki açıklamalıyla tezat olması dikkat çekti. Çünkü Bill Winters, ters verim eğrisi ve Avrupa’nın endişe verici ekonomik verileri gibi işaretlere rağmen ufukta bir resesyon görmediğini belirtmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu