Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Boris Johnson’ın Seçim Zaferini Kutlayan Trump, Büyük Bir Anlaşmaya İşaret Etti

İngiltere seçimlerini kazanan Boris Johnson’ı tebrik eden Trump, büyük bir anlaşmanın sinyallerini verdi.
Boris Johnson’ın Seçim Zaferini Kutlayan Trump, Büyük Bir Anlaşmaya İşaret Etti
Yorum

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla İngiltere seçimlerini kazanan Boris Johnson’ı tebrik eden Donald Trump, şu açıklamalarıyla yine gündemin önemli konuları arasına girmeyi başardı:

“Boris Johnson’ı büyük zaferi için tebrik ediyorum. İngiltere ve ABD şimdi Brexit’in ardından büyük, yeni bir ticaret anlaşması yapmak için özgür olacaklar. Bu anlaşma Avrupa Birliği ile yapılabilecek herhangi bir anlaşmadan çok daha büyük ve daha kazançlı olma potansiyeline sahiptir.”

Donald Trump’ın Boris Johnson için iyi dilekleri, seçim zaferinin resmi onayından kısa bir süre sonra geldi.

Trump Boris Johnson’ın Seçim Zaferini Kutladı Cuma sabahının erken saatlerinde Muhafazakarlar, hükümette genel çoğunluğu sağlamak için yeterli sayıda milletvekili çıkarmayı başardı. Bazı seçim bölgelerinin hala sayı vermesi beklenirken merkez sağ parti gereken eşik olan 326 sandalyeyi geçti. Trump’ın Boris Johnson’ı övmesi ve büyük bir anlaşmaya işaret etmesi, akıllara kendisinin daha önce de çok büyük bir anlaşmaya işaret ettiğini getirdi.

G-7 Zirvesi’nde İngiltere Başbakanı ile görüşen Trump, Johnson’a Brexit konusunda herhangi bir tavsiye verip vermeyeceği sorusuna; “hayır, tavsiyeye ihtiyacı yok, o bu iş için doğru adam” demişti.

Trump Boris Johnson Kutlama İki isim arasındaki ortak noktalar uzun süre konuşulurken Trump, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasının ardından ülke ile büyük bir ticaret anlaşması olacağını savunmuştu. ABD Başkanı, Theresa May’in ardından göreve geldiğinde de İngiliz mevkidaşını samimi sözlere kutlamıştı.

Diğer taraftan Boris Johnson, tek başına iktidarı garantilemesinin ardından yaptığı açıklamada; “Bize elbette bu görevi verdiler çünkü hepimizin bildiği bir şeyi yapmamızı istiyorlar, Brexit’i gerçekleştirmemizi istiyorlar.” dedi. İngiltere’nin birlikten ayrılacağı Brexit’in 31 Ocak tarihinde gerçekleşeceğini vurguladı. Aralık seçimlerinde oy kullandıkları için İngiliz halkına teşekkür eden Boris Johnson, bu seçimlerin onlara İngiliz halkının demokratik iradesine saygı duyma şansı verdiğini aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu