Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’nin Tehlikede Olduğunu Söyleyen Johnson, Yeni Kısıtlamalar Açıkladı

Başbakan Boris Johnson, virüs vakalarındaki canlanmaya yönelik yeni tedbirleri duyururken ülkedeki kısıtlamaların altı aya kadar uzatılabileceği konusunda uyardı.
İngiltere’nin Tehlikede Olduğunu Söyleyen Johnson, Yeni Kısıtlamalar Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Başbakanı Boris Johnson bugün yaptığı açıklamada, ülkenin tehlikeli bir dönüm noktasında olduğunu ve koronavirüsün yayılmasını durdurmak için hemen harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

Sadece birkaç gün önceki konuşmasında ülkesinde koronavirüs salgınında ikinci dalganın yaşandığını belirterek “bu kaçınılmazdı” diyen Johnson, “okullarımızı açık kalmasını istiyoruz, okulların tekrar normale dönmesi güzel bir gelişme. Ekonomimizi, olabildiğince açık tutmak istiyoruz. İşlerin yolunda gitmesini istiyoruz. Ancak bunu yapmamız için halkımızın kurallara uyması gerekiyor” demişti.

Tonunda belirgin bir değişiklik olduğu görülen Johnson, ülkedeki kilitleme önlemlerinin kaldırılmasını tersine çevirerek insanlara mümkünse bir kez daha evden çalışmaları için çağrıda bulundu. Perşembe gününden itibaren bar ve restoranların erken kapatılmasını da içeren yeni tedbirlerin altı aya kadar uygulanabileceği konusunda uyardı.

Johnson’ın açıklamaları son günlerde bazı bölgelerde artan vakaların üzerine geldi ki kısa süre önce bir araya gelen insan sayısı yeniden 6 ile sınırlandırılmıştı.
İngiltere 21 Eylül Yeni Vaka
Kaynak: Worldometers

Başbakan tarafından bugün açıklanan kısıtlamalar şunları içerdi: Barlar ve restoranlar gibi ağırlama işletmeleri Perşembe gününden itibaren yalnızca masa servisi sağlamalı ve saat 22:00’ye kadar kapanmalıdır. Yüz maskelerinin kullanımı yaygınlaştırılacaktır.

Kuralları çiğnemenin cezası ilk suç için 200 sterline yükselecek. Seyircilerin spor salonlarına planlanan dönüşü 1 Ekim’den itibaren devam etmeyecek Düğünlere girmesine izin verilen kişi sayısı 15’e indirilmiştir. Yüz maskeleri mağaza personeli, taksi şoförleri ve yolcular tarafından giyilecek. Evden çalışabilen insanlar bunu yapmalıdır.

Johnson, bu önlemlerin koronavirüs vakalarının sayısında bir iyileşmeye yol açmaması durumunda daha fazla kısıtlama getirilebileceğinin de üzerini çizdi.

İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda liderleriyle yaptığı görüşme sonrasında Johnson, Birleşik Krallık’ta “benzer adımlar” atılacağını söyledi. “Virüsü geri çekilmeye sürüklemiş olsak da ikinci bir dalga olasılığının gerçek olduğunu her zaman biliyorduk. İspanya, Fransa ve diğer birçok ülkede olduğu gibi, tehlikeli bir dönüm noktasına ulaştığımızı söylediğim için üzgünüm.” dedi.

Avam Kamarası’na polise ve yerel makamlara düzenlemeleri uygulamak ve askeri destekten yararlanma seçeneğini uygulamak için ekstra finansman sağlayacağını da belirtti. Bunun, evde kalmak için genel bir talimat olmaksızın, “hiçbir şekilde Mart ayının tam kapatılmasına dönüş olmadığını” ekleyerek işletmeler, okullar, kolejler ve üniversitelerin açık kalacağı bilgisini verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu