Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Almanya İmalat Büyümesi Mayıs’ta Biraz Daha İvme Kaybetti

Almanya’nın güçlü imalat sektörü, nihai PMI verilerine göre Mayıs’ta ivme kaybetti.
Almanya İmalat Büyümesi Mayıs’ta Biraz Daha İvme Kaybetti

IHS Markit, Avrupa’nın lokomotif ekonomisi Almanya için nihai İmalat PMI (Satın Alman Yöneticileri Endeksi) verilerini açıkladı.

Buna göre Almanya İmalat PMI Mayıs’ta 64,4 oldu. Nisan’da okuma 66,2 iken ön tahminler Mayıs’ta 64’e işaret etmişti.

Rakam rekordan uzaklaşsa da fabrika faaliyetlerinde güçlü bir büyümeye işaret etti.
Almanya İmalat PMI Mayıs 2021
KAYNAK: IHS Markit

Girdilerin alınmasındaki gecikme raporları yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

Bununla birlikte mal üreticileri görünüm konusunda son derece iyimser kaldılar ve kapasiteyi artırmak ve önümüzdeki 12 ay boyunca büyüme beklentisiyle istihdam yaratma oranını artırmaya devam ettiler.

En son anket sonuçları hakkında yorum yapan IHS Markit Ekonomi Direktörü Phil Smith; “Son anket, tarihsel standartlara göre hala güçlü olsa da Almanya’nın imalat sektörünün büyüme hızı, arz kısıtlamaları tarafından engelleniyor” dedi.

Ayriyeten üreticilerin mevcut tedarik sorunlarını gözden geçirmeyi sürdürdüklerini belirterek bunu güven verici olarak nitelendirdi.

Önümüzdeki yıl faaliyet için iş beklentilerinin rekor seviyelere yakın olduğunu ve fabrikaların kapasiteyi genişletmek için artan bir aciliyet gösterdikçe işe alımların hızında artışın devam ettiğini sözlerine ekledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum