Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alibaba Hisseleri Hong Kong’daki İlk İşlem Gününde Yüzde 7’ye Yakın Primlendi

New York Borsası’nda işlem gören Çin merkezli e-ticaret devi Alibaba’nın hisseleri, bugün Hong Kong Borsası’nda da işlem görmeye başladı. İlk gün %6,9 yükselen hisse fiyatı 190 Hong Kong dolarına yaklaştı.
Alibaba Hisseleri Hong Kong’daki İlk İşlem Gününde Yüzde 7’ye Yakın Primlendi
Yorum

11,3 milyar dolar gelirle, 2019 yılın en değerli halka arzını gerçekleştiren Alibaba hisseleri, bugün itibarıyla Hong Kong Borsası’nda işlem görmeye başladı. Çinli e-ticaret devinin hisseleri gün içerisinde %6,9 yükselişle 189,50 Hong Kong dolarına kadar tırmandı. Ek opsiyon kullanılması halinde 1,6 milyar dolar daha finansman sağlayacağı belirtiliyor.

Aynı zamanda New York Borsası’nda işlem gören hisselerin her iki tarafa da uyumlu olması, Alibaba’nın cazibesini artırıyor.

Alibaba HisselerHong Kong Borsası’ndaki törende konuşan Alibaba CEO’u Daniel Zhang, bu piyasaya daha öncede girmek istediklerini fakat yönetimdeki eksiklikler nedeniyle başvurularının onaylanmadığını hatırlattı.

Şirket CEO’su konuşmasında, “”Hong Kong’a teşekkür ederim ve HKEX’e teşekkür ederim. Sermaye piyasalarının son birkaç yıldaki reformu ve yenilikçiliği, beş yıl önce neyi özlediğimizi fark etmemizi sağladı” ifadesine yer verdi. İlk gün için 500 milyon hisse satışa sunuldu ve hisse fiyatı yüzde 7’ye yakın bir artış gösterdi.

53 ülkede pazar çalışması olan Papilon Savunma halka arz edilemeye hazırlanıyor.

Papilon Savunma Halka ArzYapılan açıklamada halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alındığı bildirildi. %23,8’lik halka açıklık oranına ulaşmayı amaçlayan şirket, pay başına 4,40 lira sabit fiyat ve 2,5 milyon lira sermaye artırımı ile toplamda 7,5 milyon lira nominal değerli paylarını halka arz etmeye hazırlanıyor.

28 – 29 Kasım tarihlerinde yapılacak halka arz işlemine Gedik Yatırım liderlik edecek. Biyometrik kimlik, sınır güvenliği, kriminal analiz, ticari güvenlik, kamu güvenliği, ceza adaleti gibi uzmanlık gerektiren alanlarda hizmet veren şirket, ülkemize katma değeri yüksek çalışmalar sunmaya devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu