Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Haftalık İşsizlik Maaşı Başvuruları 293 Bine İndi

ABD'nin haftalık işsizlik maaş başvuruları beklentilerden çok daha iyi geldi.
ABD Haftalık İşsizlik Maaşı Başvuruları 293 Bine İndi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Çalışma Bakanlığı 9 Ekim’de sona eren hafta için işsizlik haklarından yararlanma başvurularını açıkladı.

Buna göre işsizlik sigortasından yararlanmak için başvuru yapan Amerikalı sayısı 293 bine indi. Beklenti 319 bine düşüş yönündeydi.

9 Ekim’de sona eren haftada işsizlik maaşı için yeni başvuruda bulunan Amerikalıların sayısı, Mart 2020’den bu yana en düşük seviyeyi işaretledi.
ABD İşsizlik Maaşı 9 Ekim
KAYNAK: U.S. Department of Labor

Geçen haftanın okuması 329 bine yukarı yönlü revize edildi. İstikrarlı işgücü piyasası toparlanması, işçilere olan talebin artması ve işten çıkarmalar, işten çıkarmalar ve işten çıkarmalardaki yavaşlama ile devam etti.

Bununla birlikte yeni taleplerin seviyesi 2019’da virüsten önceki ortalama haftalık hızın üzerinde kaldı. Rakamlar koronavirüsle ilgili süren endişeler nedeniyle birçok kişinin işgücünün dışında kaldığını öne sürdü.

Eylül ayının işgücüne katılım oranı Şubat 2020 seviyesinin altında kaldı.

Haftadan haftaya volatiliteyi hesaba katmayan ABD işsizlik başvurularının 4 haftalık hareketli ortalaması, önceki dönemde revize edilen 344,75 binden 9 Ekim’de sona eren haftada 334,25 bine düştü.

Devam eden işsizlik sigortası başvuruları 2 milyon 727 binden 2 milyon 593 bine geriledi. Rakam 2 milyon 675 binlik beklentilerden iyi geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu