Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Havacılık Sektörünün Yeni Harika Uçağı: “Cessna Denali”

Cessna Denali adı verilen bu uçak böyle pahalı eklentiler ile donatılmamasına rağmen, Oshkosh Havacılık Fuarı'nın gözdesi olmayı başardı.
Havacılık Sektörünün Yeni Harika Uçağı: “Cessna Denali”
Son Güncelleme: 
Yorum

Gökyüzünün devasa kuşları, uçaklar ile daha önce seyahat etmemiş biri ilk başta biraz da olsa çekinebilir. Ancak kalkış gerçekleştikten ve gökyüzünün güzellikleri arasında süzülmeye başladıktan sonra bu devasa araçların içerisinden inmek istemeyebilirsiniz. Çünkü kendinizi bir kuş kadar özgür hissedebilir ve yeryüzünden hayranlıkla izlediğiniz bulutları çok daha yakından görebilirsiniz. Halihazırda büyüleyici bir seyahat deneyimi sunan uçaklar, gelişen teknoloji ile birlikte çok daha etkileyici yolculuk imkanları sağlayabiliyorlar.

Elbette ki, bu eşsiz ve lüks uçuş deneyimi için yüklü miktarda paralar harcamanız gerekecektir. Özellikle de süper jetlerin büyüleyici birer hava aracı olmasını sağlayan SkyDeck jet eklentisi gibi pahalı cihazlar halihazırda yüksek rakamlı fiyat etiketine sahip bu araçların değerlerini de kat ve kat arttırıyor.  Şimdi dilerseniz bu hava aracını böylesine büyüleyici kılan özelliklere birlikte bir göz atalım:

Performansı ile Havacılık Fuarını Sarsan Bir Uçak

Performansı İle Havacılık Fuarını Sarsan Bir UçakHenüz 2014 yılında kurulan bir havacılık firması olmasına rağmen olağanüstü araçlar geliştiren Textron Aviation, Cessna Denali adını verdiği yüksek performanslı uçak ile Oshkosh Havacılık Fuarı’ndaki herkesi büyülemeyi başardı. Tek motorlu turboprop ile donatılan Cessna Denali, 285 notluk seyahat hızına ulaşabiliyor. Ayrıca 500 litreye kadar yakıt ile doldurulabilen bu eşsiz hava aracı, 1600 deniz millik mesafe kat edebiliyor.

Cessna Denali İlk Uçuşunu Ne Zaman Gerçekleştirecek?

Cessna Denali İlk Uçuşunu Ne Zaman Gerçekleştirecek?Bir pilot ve dört yolcu olmak üzere toplamda 5 kişiyi rahatlıkla taşıyabilen Cessna Denali, Los Angeles’dan Şikago’ya, New York’tan Miami’ye ya da Londra’dan Moskova’ya hiç durmadan seyahat gerçekleştirebiliyor. Geniş bir yolcu ve kargo kabinine sahip olan Cessna Denali, dünyanın en lüks özel jetleri kadar olmasa da klasmanındaki birçok modele göre kusursuz ve fazlasıyla konforlu bir yolculuk imkanı sunuyor. 2018 yılının ilk aylarında gökyüzüyle buluşacak olan Cessna Denali daha şimdiden hava araçlarıyla ilgili olan bireyleri heyecanlandırmayı başardı.

Cessna Denali Uçağının Sahip Olduğu Diğer Yenilikler

Cessna Denali Uçağının Sahip Olduğu Diğer YeniliklerKullanış kolaylığı ve dengeli sürüş açısından kusursuza yakın bir hava aracı olan Cessna Denali, GE’nin 1240 mil beygir gücü üreten FADEC turboprop motoru ile donatılmış. Ayrıca McCaule’nin 105 inç yarıçaplı ve 5 kollu sabit hız pervanelerine de sahip olan bu güzellik yumuşak ve rahat bir uçuş hizmeti de sunuyor. Garmin G3000 kullanımı kolay dokunmatik ekranlı hava elektroniği pilotun işini fazlasıyla kolaylaştırırken, Arazi Uyarı Sistemleri (TAWS) ve otomatik denetim sistemleriyle de uçuşun güvenli bir şekilde gerçekleşmesine olanak tanıyor.

Eğer özel jetler bütçenize uygun araçlar değil ise, Textron Aviation tarafından üretilen bu güçlü ve küçük boyutlu uçak sizler için fazlasıyla ideal olabilir. Gökyüzünü adeta yeniden keşfetmenizi sağlayacak olan Cessna Denali gibi eşsiz bir uçak ile bu büyüleyici deneyimi yaşamak istemez miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu