Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Işıkhan ‘Asgari Ücrete Ek Zam Yapılacak mı?’ Sorusunu Yanıtladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrete ek zam yapılıp yapılmayacağı konusuna açıklık getirdi. Detaylar şöyle...
Bakan Işıkhan ‘Asgari Ücrete Ek Zam Yapılacak mı?’ Sorusunu Yanıtladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Haber Global’de gerçekleştirilen canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, çalışanların emeğini sürekli seçim malzemesi olarak kullananların niyetlerinin şüpheli olduğunu belirtti.

Asgari ücretin belirlenme sürecinin açık ve net olduğunu ifade ederek, bakanlık olarak işçi ve işveren temsilcilerini bir araya getirerek bu sürece katkıda bulunduklarını vurguladı. Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılmayacağını belirten Işıkhan, bunun belirli şartlar altında gerçekleştiğini dile getirdi.

Ekonomik dengeyi korumanın önemine değinen Işıkhan, dengenin dışında bir artışın marketlerde fiyat değişikliklerine yol açarak enflasyonu artırabileceğini söyledi. Asgari ücret bu yılın başında yapılan artış ile net 17 bin 2 TL olarak uygulanıyor.

Kalıcı refahın hedeflendiğini vurgulayan Işıkhan, istihdamın tarihin en yüksek seviyesine ulaştığını ve istihdamı geliştirmenin öncelikleri arasında olduğunu belirtti. Son bir yılda iş gücü sayısının 775 bin arttığını ifade etti.

Sendikalaşma konusunda önemli adımlar attıklarını dile getiren Işıkhan, sendikalı olmayanların da sendikalı olmalarını teşvik eden düzenlemeler yaptıklarını ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.