Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

General Electric Hisseleri 3. Çeyrek Kazançlarının Ardından Yükseldi

General Electric hisseleri, dünya devinin 2019 nakit akışı tahminini artırmasının ve üçüncü çeyrek sonuçlarının beklentileri aşmasının ardından yükseldi.
General Electric Hisseleri 3. Çeyrek Kazançlarının Ardından Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünya devi General Electric’in hisseleri, şirketin 2019 nakit akımı tahminini artırmasının ve üçüncü çeyrek sonuçlarının analist tahminlerini aşmasının ardından yükseldi.

Hisse başına kazanç 15 sent olarak gerçekleşirken rakam 11 sentlik Refinitiv tahminini geride bıraktı. Gelir de 23.36 milyar dolar olarak gerçekleşirken 22.93 milyar dolarlık Refinitiv tahminini aştı.

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Larry Culp yaptığı açıklamada; “sonuçlarımız, GE’nin dönüşümündeki bir diğer çeyreği yansıtıyor” dedi.

General Electric Hisseleri 3Ç19General Electric, bir verimlilik ölçütü olarak kullanılan ve yatırımcılar tarafından yakından izlenen endüstriyel serbest nakit akımı toplamda 650 milyon dolara ulaştığını belirtti. Serbest nakit akımı, bir işletmenin işletme giderlerini ve sermaye harcamalarını ödedikten sonra kalan para olduğu aktarıldı. GE, endüstriyel serbest nakit akımı için 2019 tahminini 2 milyar dolar olan bir düzeye çıkardı.

Yönetim Kurulu Başkanı Culp da 737 Max ve tarifelerden kaynaklanan dış dalgalanmalara rağmen endüstriyel serbest nakit akımı görünümlerini yeniden yükselttiklerini vurguladı.

General Electric Nakit Akımı Tahmini YükselttiGenel olaraksa GE üçüncü çeyrek için 9.5 milyar dolar konsolide net zarar bildirdi. Yine de bu geçen yılki düzeltilmemiş 22.8 milyar dolarlık zarara kıyasla iyileştirme gösterdi. Diğer taraftan şirketin sorunlu olan elektrik bölümü, üç aylık gelirin yıllık bazda yüzde 14 düşerek 4.6 milyar dolardan 3.9 milyar dolara gerilediğini açıkladı çünkü türbinler ve diğer ürünler için siparişler yüzde 30 civarında düştü.

Ancak bu bölüm 144 milyon dolar zarar etti yani geçen yıl rapor ettiği 676 milyon dolarlık zarardan yüzde 79 iyileşme kaydetti. Melius Research analisti Scott Davis, GE’nin sonuçları üzerine rahatladığını dile getirdi. GE’nin kilit havacılık işletmesi, geçen yılın aynı çeyreğinden yüzde 8 artışla 7.5 milyar dolardan 8.1 milyar dolara yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, havacılık biriminin Boeing 737 Max topraklamasından kaynaklanan bir nakit akımı darbesi görebileceği konusunda uyarmaya devam etti. GE, Boeing’in en çok satan uçaklarında kullanılan LEAP motorlarını üretiyor ve çeyrek boyunca 455 LEAP motorları satmaya devam etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın