Yatırım yapmaya başla!

Yeni Airbus H160 Helikopterine Sahip Olmak İsteyeceksiniz!

Yeni Airbus H160 Helikopterine Sahip Olmak İsteyeceksiniz!

1900’lü yılların başından beri varlıklarını sürdüren dört kanatlı ve dikey kalkış ya da iniş yapabilen havacılık araçları, genellikle askeri ve sağlık sektörlerinde etkin bir şekilde kullanılıyor olsalar da dünya çapında tanınan milyonerlerin birçoğunun kendilerine ait, kişisel helikopterleri de vardır.

Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen dünyanın ilk insan taşıyabilen drone modeli Ehang 184 gibi yeni nesil araçlar, gelecekte bu hava taşıtlarının yerlerini almaya aday olsalar da bazı firmalar tarafından meydana getirilen helikopterlerin birçoğu da teknolojiye ayak uydurarak koltuklarını hiçbir araca kaptırmayacaklarını gözler önüne seriyorlar.

Dünyanın en etkileyici havacılık araçları olarak nesillerini devam ettirmek isteyen bu güzelliklere bir yenisi de dünyanın en lüks başkanlık uçakları arasında yer alan A380 modeline imza atan Airbus firması ekliyor. Airbus firmasının H160 adını vermiş olduğu bu güzeller güzeli helikoptere kesinlikle sizler de sahip olmak isteyeceksiniz.

Farklı Patent Teknolojileriyle Bir Araya Getirilmiş

Farklı Patent Teknolojileriyle Bir Araya GetirilmişGeçtiğimiz yıl Airbus firması, tamı tamına 68 farklı Airbus helikopter patentini kullanarak H160 adında yeni nesil, eşsiz bir helikopter üreteceklerini ileri sürmüşlerdi. Şimdi ise bu iddia gerçeğe dönüşüyor. Bugüne kadar ki en büyük Fenestron kuyruk rotorunun kullanıldığı H160 helikopteri, kısa burnu ve etkileyici aerodinamikleriyle oldukça etkileyici bir görünüme sahip. Ayrıca Manevra kabiliyetini ve performansını arttıran Biplane Stabilizer 9 ile de donatılan bu etkileyici Airbus helikopter ile helikopter turu için dünyanın en güzel yerleri arasında bulunan zorlu bölgeleri bile rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Güçlü Motorlarla Donatılmış Eşsiz Bir Helikopter

Güçlü Motorlarla Donatılmış Eşsiz Bir HelikopterAirbus tarafından meydana getirilen bu yeni nesil helikopter, korozyona ve aşınmaya karşı dirençli kompozit gövdesi sayesinde hafif bir ağırlığa sahiptir. Ayrıca diğer helikopterlere göre de daha az bakım gerektirir. Bu özelliklerinin yanı sıra Turbomeca Arrano turboshaft motorları sayesinde %20 daha az yakıt harcayarak, benzer modellere oranla inanılmaz bir yakıt tasarrufu da sağlayan H160 helikopteri, 12 yolcu taşıyabiliyor. Saatte 300 kilometrelik hıza ulaşabilmekle kalmayıp 805 kilometrenin üzerinde de mesafe kat edebilen bu canavar milyonerlerin yeni göz bebeği olacağa benziyor.

Airbus H160 Ne Zaman Uçuşa Geçecek?

Airbus H160 Ne Zaman Uçuşa Geçecek?12 kişilik geniş iç mekanı ve geleceğe ait tasarımıyla göz dolduran bu eşsiz helikopter modeli sadece 6 ton ağırlığında. Yeterince küçük bir helikopter olan Airbus H160 modeli, ilk olarak 3 Mart 2015 tarihinde Florida, Orlando’daki Heli-Expo fuarında görücüye çıkmıştı. AS365 ve EC155 modellerinin yenilenmiş hali olarak gözler önüne serilen Airbus H160 helikopteri ilk uçuşunu da 2015 yılının Haziran ayında gerçekleştirmişti. Şimdi ise bu güzel helikopterin 2018 yılından itibaren yeni sahiplerine ulaştırılması bekleniyor.

Ayağınızı her anlamda yerden kesecek olan bu yeni Airbus harikası H160, akıllara zarar tasarımı, güvenirliği ve yakıt tasarrufu sağlayan güçlü motorlarıyla hemen hemen herkesin sahip olmak isteyeceği türden bir helikopterdir. Birlikte incelemiş olduğumuz Airbus H160 helikopteriyle ilgili düşüncelerinizi sizler de yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum