Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yapı Kredi Bankası’nın İhraç Tavanı Başvuru Onayı SPK Bülteninde Duyuruldu

Yapı Kredi Bankası borçlanma aracı ihracı hakkındaki son gelişmeleri duyururken, hisseleri düşüşte.
Yapı Kredi Bankası’nın İhraç Tavanı Başvuru Onayı SPK Bülteninde Duyuruldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. yurt içi borçlanma aracı ihracına ilişkin limit başvurusunun Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanması hakkındaki son gelişmeyi duyurdu.

Banka, yurt içinde toplam 25 Milyar TL nominal tutara kadar finansman bonosu ve/veya tahvilin halka arz edilerek nitelikli yatırımcılara satış şeklinde ihraç edilmesi için 15.10.2021 tarihinde SPK’ya başvuruda bulunmuştu. Söz konusu başvurunun onaylandığı 11.11.2021 tarihli ve 2021/57 sayılı SPK Bülteni’nde duyuruldu.

Ayrıca 5 Milyar TL nominal tutara kadar sabit veya değişken faizli bono, tahvil veya kredi riskine dayalı ve diğer yapılandırılmış bono ve tahvil dahil yapılandırılmış borçlanma aracının halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere ihraç edilebilmesine yönelik limit başvurusunun da aynı sayılı bültende onayının bildirildiği açıklandı.

Yapı Kredi Bankası hisseleri günü satıcılı geçirse de haftayı artıda bitirmeye hazırlanıyor.
Yapı Kredi Bankası Hisseleri Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Banka hisseleri Cuma gününe 3,08 TL ile yatay bir başlangıç yaptı. Saat 10.55’te %0,65 ekside açılış fiyatından işlem gören Yapı Kredi Bankası hisseleri (YKBNK), 8 Kasım haftasına 3 liranın hemen üzerinden başladı.

Salı günü 3,16 ile bu haftanın en yükseğini kaydetti. Haftalık bazda yatırımcısına %2’nin üzerinde getiri sunan banka hisseleri, asıl kazancını aylık dönemde gösterdi.

4 haftalık işlem dönemindeki getirisi toplamda %29 oranına yaklaştı. Hisseler bu dönemde 2,31 – 3,16 arasında hareket etti. Yıllık bazda ise 2,01 – 3,27 arasında seyrederek %14 değer kazandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu