Yatırım yapmaya başla!

ABD’li Perakende Devi Silah Satın Alma Yaşını 21’e Yükseltti!

ABD’li perakende devi Wal-Mart, silah satın alma yaş sınırını 21’e yükselttiğini duyurdu. İşte alınan karar ve haberin ayrıntıları;
ABD’li Perakende Devi Silah Satın Alma Yaşını 21’e Yükseltti!

Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Wal-Mart, silah satın alma yaş sınırını 18’den 21’e yükselttiğini duyurdu. Şirketin internet sitesinden duyurulan habere göre; Wal-Mart yaşanan son olaylardan dolayı silah satış politikasını gözden geçirerek 21 yaş kuralını getirmeye karar verdi.

Ateşli silahlar ve mühimmat satın alımında uygulanacak olan bu kararın en kısa sürede hayata geçirileceği belirtildi. Öte yandan; Wal-Mart’ın yanı sıra ABD’li spor ürünler zinciri Dick’s Sporting Goods da benzer bir uygulamaya geçeceğini duyurmuştu.

Wal-Mart’ın açıklamasında, 21 yaş sınırının dışında ölümcül olmayan havalı ve oyuncak silahların internet sitesinden kaldırılacağı bilgisi de yer aldı.

İlaveten; şirketin Florida saldırısı suçlusu Nikolas Cruz’un da kullandığı AR-15 gibi modern av tüfeklerinin satışlarını 2015’te durdurduğu ve ABD’nin Alaska eyaleti dışında tabanca satışı yapmadığı belirtildi. Ayrıca Wal-Mart’ın sporculara ve avcılara daha sorumlu biçimde hizmet vermeye devam edeceği ifade edildi.

Ve Wal-Mart’ın Twitter hesabından duyurduğu yeni silah satış politikasıyla ilgili karar, doğal olarak büyük yankı uyandırdı

Wal-Mart Silah Satışı Kararını AçıkladıSosyal medya kullanıcılarından bazıları perakende devinin kararını takdir edip alkışlarken, bazıları da 21 yaş sınırının ülkedeki silah sorununu çözmeyeceğini belirterek sert eleştirilerde bulundu. Gerçi ülkenin 17 kişinin hayatını kaybettiği Florida saldırısı ve silah sorunu ile hala çalkalandığı düşülünce, verilen tepkilerin gayet normal olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Tüm bunlara ek olarak; Dick’s Sporting Goods’dan da silah satışlarıyla ilgili benzer bir açıklama yapıldı.

Dick’s Sporting Goods Silah Satın Alma Yaşını 21'e YükselttiWal-Mart gibi mağazalarında ki silah satın alma yaş sınırını 21’e çıkarttığını duyuran Dick’s, ABD’deki silah yasalarıyla ilgili düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. İlaveten Dick’s artık taarruz tüfeği, modern av tüfeği ve yüksek kapasiteli şarjör satışları yapmayacağı bilgisini de verdi.

Neticede; Donald Trump’ın öğretmenleri silahlandıralım gibi önerilerle çözüm getirmeye çalıştığı ülkedeki silah sorunsalı giderek büyüyor. ABD’li şirketler, kendi çabalarıyla bu konuda bir şeyler yapmaya çalışsa da hükümetin acilen yeni bir düzenleme yapması gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum