Yatırım yapmaya başla!

ABD’li Perakende Devi Wal-Mart Online Satışlarını % 33 Oranında Artırdı!

ABD’li perakende devi Wal-Mart, açıkladığı bilançosuyla göz doldururken yaptığı yeni anlaşmaların ve yatırımların karşılığını aldığını gösterdi. Detaylar aşağıda;
ABD’li Perakende Devi Wal-Mart Online Satışlarını % 33 Oranında Artırdı!

Amazon’un en büyük rakiplerinden olan ABD’li perakende devi Wal-Mart, dün açıkladığı sonuçlarla rakiplerine korku saldı. Teknolojik yeniliklere ve değişime önem veren zincirler arasında yer alan Wal-Mart, izlediği stratejiyle doğru yolda ilerlediğini bir kez daha gösterdi.

Online satışlarını % 33 oranında artırdığını belirten Wal-Mart, analistlerin beklentilerinin üzerine çıktı. Geçen çeyrekte büyük bir hayal kırıklığı yaratan Wal-Mart’ın online satışlarındaki artış yatırımcıları sevindirirken rakiplerinin endişelenmesine yol açtı.

Bu yükselişin temel nedenleri olarak ise online markete ve şirketin web sitesi tasarımına yapılan yatırımlar gösterildi.

Wal-Mart Online Satışlarını % 33 Oranında Artırdı!Wal-Mart’ın hisse başına düşen karı 1.14 dolar, geliri 122.69 milyar dolar olarak belirtildi. Ama sonuçlarda en çok dikkat çeken şey; online satışlardaki % 33’lük artış oldu. Tabii, yatırımcıların yüzünü güldüren bu artış; CEO McMillon’un dünyanın en büyük perakendecisini daha genç ve zengin müşterileri çekmek için şekillendirmesinin en açık sonuçlarındandı.

Kendisi de bu durumu yaptığı açıklamada “daha hızlı ve daha dijital olmak için içeriden değişiyoruz” sözleriyle anlatmıştı.

Wal-Mart İlk Çeyerk sonuçlarıİlaveten; şirket CFO’su Brett Biggs de büyümeyle ilgili olarak Wal-Mart’ın son çeyreğin sonunda site tasarımını değiştirdiğini, yeni e-ticaret ortaklıklarına imza attığını, bu nedenle artışta pek çok nedenin etkili olduğunu söyledi. Sonuçta; online market işlerini değiştiren ve online teslimat için mağazalarını yeniden donatan Wal-Mart, yatırımlarının karşılığını almaya başladı.

Yeri gelmişken; Wal-Mart’ın Lord & Taylor’la da anlaşma yaptığını ve yenilenen sitesinde moda alanında da iddialı olduğunu belirtelim.

Wal-Mart Yatırımlarının Karşılığını Alıyorİlaveten; Wal-Mart’ın geçtiğimiz aylarda Amazon’a karşı Rakuten’le müttefik olduğunu, bundan kısa süre sonra da Instacart’la anlaşma yaptığını ekleyelim. Bunun yanında; Wal-Mart’ın Hindistanlı e-ticaret şirketi Flipkart’ı satın aldığını da söyleyelim. Yine de bu gelişmeler Wal-Mart’ın online satış alanında rakiplerinden kurtulduğu anlamına gelmiyor.

Keza sektördeki açığı gören şirketler, birleşmeler ve yeni anlaşmalarla e-ticaretteki rekabeti kızıştırıyor. Hatta onlardan bir tanesi de ABD’li süpermarket zinciri Kroger oldu. Kroger’ın dün yaptığı duyurusuna göre şirket İngiliz Ocado ile online teslimat işi üzerine ortaklık anlaşması imzaladı. Ve bu duyuru Ocado’nun hisselerini % 60’ın üzerinde yükselterek piyasalarda büyük yankı uyandırdı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum