Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna Rus Halkına Savaşın Sonuçlarını Açıkladı! Uyanın

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rusya halkına “uyanın” çağrısında bulundu. Yaptırımlardan yalnızca oligarkların etkilenmeyeceği yönünde uyarı dikkat çekti.
Ukrayna Rus Halkına Savaşın Sonuçlarını Açıkladı! Uyanın
Yorum

Rusya-Ukrayna savaşının üçüncü gününde iki ülke arasında gerilimden üzücü haberler geliyor. Birçok bölgeden çatışma haberleri gelirken Ukrayna Sağlık Bakanlığı’nın bilgilerine göre saldırılarda 3’ü çocuk 198 kişi hayatını kaybederken 1115 kişi yaralandı.

Gelişmeler endişeyle takip edilirken Ukrayna Dışişleri Bakanlığı yaptığı son açıklamada Rus halkına “uyanma” çağrısında bulundu.
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Rusya Sesleniş
KAYNAK: Twitter

Rusya Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba tarafından yapılan açıklamada da yaptırımların yalnızca Rus oligarklarına uygulanmadığı vurgulandı. Kuleba, konuyla ilgili açıklamasında; “en önemlisi, dünyanın gözünde hepiniz saldırgan olacaksınız, sessizlik suça ortaklıktır” dedi.

Açıklamada Rus halkı için açıklanan yaptırımlar hatırlatıldı. Burada dış borç, bankalar, havayolları, devlete ait kuruluşlara yaptırımlar, seyahat kısıtlamaları, yiyecek ve teknoloji tedariki yasakları gibi uygulamalardan bahsedildi.

Rus vatandaşları için sonuçlar; halkın yoksullaşması, enflasyonda artış, mal kıtlığı, işsizlik, tasarrufların devalüasyonu, iç borçta artan oranlar, küçük ve orta işletmeler için katıplar, sert vize politikaları ve seyahat kısıtlamaları, elektrikli ürünler ve otomobillerde artan fiyatlar olarak belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu