Yatırım yapmaya başla!

Köklü Sigorta Şirketinden Bir İlk! Bireyler “Siber Risklere” Karşı Koruma Altında

Türkiye’nin en köklü sigorta şirketi bir ilke imza atarak, siber risklere karşı bireysel sigorta hizmetine başladı. Detaylar haberimizde;
Köklü Sigorta Şirketinden Bir İlk! Bireyler “Siber Risklere” Karşı Koruma Altında

1 Nisan 1925’te Atatürk tarafından kurulan Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi Anadolu Sigorta, yeni hizmetiyle bir ilke imza attı. Bireysel Siber Güvenlik Sigortası ile müşterilerini veri sızıntılarına ve ihlallerinin getireceği zararlara karşı koruyacak olan şirket, bu ürünün son yılların getirdiği bir gereklilik olduğunu vurguladı.

Zira hepimiz biliyoruz ki siber suçlular yalnızca kurumları değil bireyleri de hedef almaya başladılar. Örneğin; daha geçtiğimiz günlerde dolandırıcıların yeni hedefinin Netflix kullanıcıları olduğunu duymuştuk. Kısacası; Anadolu Sigorta ileride bütün sigorta şirketlerinin sunmak durumunda kalacağı hizmeti başlatarak, bu ürünün önünü açtı diyebiliriz.

Türkiye’nin en itibarlı markaları arasında yer alan Anadolu Sigorta, siber risklere karşı bireysel sigorta hizmetine başladı.

Anadolu Sigorta, Bireyleri Siber Risklere Karşı Korumaya AldıÇünkü teknolojinin dezavantajlarından biri olan siber saldırılar, gün geçtikçe biraz daha artıyor ve yalnızca kurumlar değil bireyler de hedef alınıyor. Bu noktada; Mayıs’ta dünya gündemine oturan ve Türkiye’yi de kapsayan siber saldırı riskinin üzerinden fazla zaman geçmediğini hatırlatmak isterim.

Ayrıca siber dolandırıcılarının gözünün sosyal medya kullanıcılarında olduğunu da biliyoruz.

Siber Dolandırıcılar artık Bireyleri de Hedef AlıyorKısacası; siber saldırılara karşı bir önlem almak adeta zorunluluk haline geldi. Anadolu Sigorta’nın yıllık prim tutarı 150 lira olan yeni ürünü Bireysel Siber Güvenlik Poliçesi hizmeti de işte bu ihtiyaca cevap verecek.

Şirketin Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez konuyla ilgili; 2013 yılında siber sigortaların toplam prim üretiminin 1.5 milyar dolar, 2014’te ise 2.5 milyar dolar olduğunu belirtti.

2020’de küresel siber sigorta pazarının 6 ila 8 milyar dolar seviyelerine ulaşacağı beklentilerine dikkat çeken Sönmez, şirketin poliçesinden bahsetti.

Küresel Siber Sigorta Pazarı 6 ila 8 Milyar Dolara UlaşacakGenel müdür yardımcısı yaptığı açıklamada ürünün; kişisel bilgi hırsızlığı ve siber saldırılara karşı sigortalıların kendini korumasına yardım eden internet taramaları ile siber risklerden kaynaklanabilecek mağduriyetlerin giderilmesiyle ilgili danışmanlık – hukuki koruma teminatını kapsadığını belirtti. Türkiye’de bir ilke imza atan şirketin yeni ürünü hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum