Yatırım yapmaya başla!

Pakdemirli: “Türkiye’nin Baldan Sağladığı Katma Değeri Mutlaka Artırması Lazım”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, baldan sağlanan katma değeri artırmamız gerektiğine vurgu yaparak iyi bal üretiminin iç ve dış piyasadan talep getireceğine işaret etti. İşte detaylar;
Pakdemirli: “Türkiye’nin Baldan Sağladığı Katma Değeri Mutlaka Artırması Lazım”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Beykoz’un İshaklı Mahallesi’nde birtakım ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyareti sırasında bölgedeki seraları, manda çiftliklerini, mantar tesislerini ve tarım alanlarını gezdi. Pakdemirli, Beykoz’un köylerindeki çiftçilerle bir araya gelip onların taleplerini dinlemeyi de ihmal etmedi. Bunların yanında ilçenin kent tarımı ve ormancılık alanındaki avantajları hakkında değerlendirmeler yaptı.

Pakdemirli ardından, “Beykoz çok büyük bir zenginlik, hem şehir, hem tarım hem hayvancılık var. Çok büyük bir potansiyel, aynı zamanda çok büyük fırsat barındırıyor. Seracılık çok önemli, bizim seracılık ile ilgili son dönemde önemli çalışmalarımız var. Ziraat Bankası tarafından %8,25 faizle, 2 sene ödemesiz 7 sene kredi veriliyor.” ifadelerini kullandı.

Pakdemirli açıklaması sırasında yıl boyu sebze ve meyve fiyatlarının sabit kalmasının son derece önemli olduğunu aktardı.

Pakdemirli Açıklaması Sırasında Sebze Meyve Fiyatının Sabit Kalmasının Önemini AktardıPakdemirli bunların yanında, kış aylarında sebze-meyve fiyatlarının halkı mutsuz ederken, yazın ise bunun tam tersi olduğunu aktardı. Özellikle kış aylarında bu durumu daha cep yakmayacak hale getirmenin seracılık ile mümkün olabileceğini ekledi.

Pakdemirli Beykoz’da arıcılık faaliyetinin de yaygın olduğunu belirtirken, bal üretiminin önemli alanlardan biri olduğunu söyledi.

Beykoz'da Arıcılık Faaliyeti YaygınArdından Pakdemirli, “Baldan elde ettiğimiz katma değeri mutlaka artırmamız lazım. Bakanlığımın 11’inci ayı, 65 il dolaştım. Bazı yerlerde balı 10 TL’ye, bazı yerlerde 100 TL’ye, bazı yerlerde bin TL’ye satıyoruz. Baldan elde ettiğimiz katma değeri artırmak gerek. İyi bal ürettiğinizde, hem iç piyasada hem dış piyasada talep var. Kestane balı, ilaç niyetine kullanılabilecek bir şey. Ben kışın her sabah bir kaşık ağzıma alıyorum, hiç hastalanmıyorum. Son dönemde doğal ürünlere oldukça talep var, buraları doğal ürünlerin merkezi haline getirebiliriz.” ifadelerini kaydetti.

Açıklamalarından sonra Pakdemirli tekneyle Rica deresinden geçti ve Kanal Riva projesi hakkında bilgi aldı. Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği meyve bahçesindeki iftara katılarak, muhtarlarla bir araya gelen Pakdemirli’ye eşlik eden isim Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum