Yatırım yapmaya başla!

Turkcell 4.3 Milyar Ciro ile Son 10 Yılın Rekorunu Kırdı!

İkinci çeyrekte 28.5 büyüme ile 4.3 milyar liralık ciroya ulaşan Turkcell, hem New York Borsası'nda hem de ciro bazında son 10 yılın rekor büyümesini elde etti!
Turkcell 4.3 Milyar Ciro ile Son 10 Yılın Rekorunu Kırdı!

28 Şubat 1994 tarihinde temelleri atılan Turkcell, Türkiye’nin en büyük operatör şirketi olarak hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca Çin merkezli ZTE ve Huawei firmalarının telefonlarını kendi adı altında satışa sunan Turkcell; Azerbaycan, Kazakistan, Moldova ve Gürcistan gibi halen büyümekte olan pazarlardaki yatırımıyla da ses getirdi. Ayrıca Turkcell’in Yandex ile işbirliği yaparak, ilk yerli arama motoru Yaani ile Google’ı devirmeyi hedeflediği belirtiliyordu.

Şimdi ise hem yurt içinde hem de yurt dışında milyonlarca aboneye hizmet veren Turkcell, yeni bir rekora imza atıyor. İkinci çeyrekte %28.5’lik büyüme ile cirosunu 4.3 milyar lira yapan dev operatör şirketi, New York Borsası’nda (NYSE) da Türk bayrağını bir kez daha dalgalandırdı. Hem gelir hem de FAVÖK’te tüm zamanların en yüksek sonuçlarına ulaştı.

Turkcell Hedef Büyütmeye Devam Ediyor!

Turkcell Hedef Büyütmeye Devam Ediyor!New York Borsası’na kote tek Türk şirketi unvanına sahip olan Turkcell, %41.6 oranına artışla 1.5 milyar lira FAVÖK’e ve %33.8 FAVÖK marjına ulaşarak rekora imza attı. Ayrıca net karı da %69.2’lik artışla 704 milyon liraya ulaştığı belirtilen Turkcell, yılın ikinci çeyreğini son 10 yılın rekor büyümesiyle kapattı.

Şirket gelirinin %88’lik kısmını oluşturan Turkcell Türkiye de gelir bazında %26.4, FAVÖK %40.6 oranında arttı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun yapmış olduğu açıklamada; “Turkcell müşterilerinin dijital servislere olan yüksek talebinden güç alarak” bu rekora ulaşabildiklerini belirtti. Ayrıca “ülkemize güveniyoruz ve hedef büyüterek yatırımlara devam ediyoruz” diyen Terzioğlu, hazineye aktarılan kaynak toplamının da 19.2 milyar lira olduğunu dile getirdi.

Turkcell “Dijital Operatör” Haline Geldi!

Turkcell "Dijital Operatör" Haline Geldi!Türkiye’de ve dünya çapında milyonlarca kullanıcıya hizmet veren Turkcell’in “yenilikçi dijital servisleri sayesinde, artık dijital bir operatöre dönüştüklerini” belirten Terzioğlu, müşterilerin; dijital dönüşümde atmış oldukları ilk adım olan BiP uygulamasının dünya genelinde 14.7 milyon kez indirildiğini ve günde 1 milyon dakika sesli konuşma veya görüntülü arama rakamlarına ulaşıldığının da altını çizdi.

Turkcell’in, Orange Games ile birlikte geliştirmiş olduğu BiP’te Oyun uygulaması, dijital müzik platformu Fizy, televizyon platformu TV+ ve Apple TV’de yer alan LifeBox, şirketin dijital platformlarda da adından söz edilir hale gelmesini sağladı.

Küresel Çapta Başarı Hedefleniyor!

Küresel Çapta Başarı Hedefleniyor!Tamı tamına 17 yıl önce BIST ve NYSE gibi küresel sermaye piyasalarına açılan Turkcell, günümüzde dünya çapında 52 ülkede hizmet veriyor. “Sadece Türkiye’de değil, küresel çapta da” başarı yakalamak istediklerini belirten Terzioğlu, “Türkiye’deki müşterilerin Turkcell’e olan bağlılıkları sayesinde büyüyen dijital birikimlerini dünya pazarlarına açabilmek için yapmış oldukları çalışmaları hızlandırdıklarının” da altını çizidi.

Son 6 Yılın En Yüksek Müşteri Kazanımı!

Son 6 Yılın En Yüksek Müşteri Kazanımı!Gerek dijital servislerdeki yenilikçi yaklaşımı, gerekse müşteri memnuniyeti ile kazanım oranında artış olduğunu dile getiren Kaan Terzioğlu; Turkcell’in son 6 yılın en yüksek müşteri kazanım oranına ulaştığını belirtti. Çeyrek bazında 850 bin, yıllık bazda ise 2.1 milyon yeni aboneyi bünyesine katan Turkcell’in faturalı müşteri oranı son 5 yılda %53.2’ye ulaştı. Fiber müşteri sayısı ise yıllık bazda 1.1 milyona dayandı.

Financell ve Paycell ile Türkiye’nin Lider Tüketici Finansman Şirketi!

Financell ve Paycell ile Türkiye'nin Lider Tüketici Finansman Şirketi!Halen daha devam eden 4.5G şebeke altyapı yatırımları ile Türkiye nüfusunun %83.79’luk kısmın kapsayan Turkcell, finans sektörüne de el atmaya karar verdi. Financell ile hizmet veren ve bugüne kadar en az 3.7 milyon kredi veren Turkcell Finansman A.Ş, Türkiye’nin lider tüketici finansman şirketlerinden bir tanesi haline geldi. Ayrıca Paycell ile BDDK’dan e-para lisansı alan Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş de en az 10 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Peki, Türkiye’nin en büyük operatör şirketlerinden biri olan Turkcell’in yılın ikinci çeyreğinde yakalamış olduğu akıl almaz büyüme ivmesinin sebepleri neler olabilir??

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum