Yatırım yapmaya başla!

Türk Telekom CEO’su Paul Doany Görevden Ayrıldı, Yerine Ümit Ünal Getirildi

Türk Telekom CEO'su Dr. Paul Doany 2016'nın Eylül ayından beri sürdürdüğü görevinden ayrıldı. Yerine Ümit Ünal getirildi.
Türk Telekom CEO’su Paul Doany Görevden Ayrıldı, Yerine Ümit Ünal Getirildi

Kısa bir süre önce 2019 yılının ilk yarısına ilişkin finansal verilerini açıklayan Türk Telekom, 745 milyon lira net kar elde etmişti. Böylelikle son 11 yılın en yüksek ilk yarı FAVÖK ve büyüme rakamlarına ulaşan şirket, 11.2 milyar TL gelir sağlamıştı.

Şirket bugün yeni bir gelişmeyle gündeme geldi ve Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Dr. Paul Doany’nin görevinden ayrıldığı öğrenildi. Doany’nin yerine 2016 yılından bu yana Satış, Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Sorumlu olan ve aynı zamanda bir süredir Genel Müdür Yardımcılığı’nı yürüten Ümit Ünal atandı.

Şirketin yaptığı yazılı açıklamada Türk Telekom’un yeni CEO’sunun Ümit Ünal olduğu açıkça belirtildi.

Şirketin Yaptığı Yazılı Açıklamada Yeni CEO'nun Ümit Ünal Olduğu BelirtildiTürk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan konuyla ilgili bazı açıklamalar yaptı. Sayan, şirketin vizyonunun Türkiye’nin teknolojik dönüşümüne katkı sağlamak olduğunu hatırlatarak başladığı konuşmasına, bundan sonraki süreçte sektörde başarılarıyla bilinen Ünal ile devam edileceğini belirterek devam etti.

Diğer taraftan Türk Telekom’un Türkiye’nin bilgi toplumuna geçiş dönemini yenilikçi ürün ve hizmetlerle, aynı zamanda teknolojik yatırımlarla desteklediğini açıklayan Sayan, şirket bünyesinde yaklaşık 34 bin personelin kesintisiz iletişimi sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ettiğini aktardı

Ünal’ın satış, pazarlama ve müşteri ilişkilerinde uzun süredir büyük başarı elde ettiğini hatırlatan Sayan, onu şirket ailesinin bir parçası olarak görmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Türk Telekom’un 2018 yılında 4,3 milyon net yeni abone kazanımı gerçekleştirdiğini ve 2008’deki halka arzdan bu yana en iyi abone satış rakamına ulaşıldığını sözlerine ekleyen Sayan, toplam abone sayılarının 47 milyon olduğunu açıkladı.

Toplam Abone Sayılarının 47 Milyon Olduğunu AçıkladıYeni CEO Ünal’ın öncülüğünde çok daha büyük hedef ve başarılar elde etmeyi dileyen Sayan, görevden ayrılan Dr. Paul Doany’e teşekkürlerini ileterek başarılar diledi.

Tüm bunlarla birlikte Türk Telekom 2019’un ilk 6 ayında %15,8 oranındaki büyümeyle birlikte yine yılın ilk 3 ayında 575 bin yeni mobil abone kaydı almıştı. Bundan 3 ay sonra, yani yılın ilk yarısında bu rakamı 47 milyona taşıyarak büyük bir başarı elde etti.

Ayrıca şirket, bu yılın ilk çeyreğinde elde ettiğini kazançla karını geçtiğimiz yıla göre üçe katlamıştı. Türk Telekom’un bu başarısının ardından Ünal, şirketin “Türkiye’nin numara taşıma şampiyonu” olduğunu söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum