Paylaşım

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, Görevinden Ayrıldı!


 

Türk Telekom’da bugünlerde üst düzey bir ayrılık yaşanıyor. Ayrıntılar ve merak edilenler haberimizde;

Bugün iş dünyasını sarsan oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Türkiye’nin en önemli telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Türk Telekom’da ayrılık süreci yaşanıyor. 2013 yılının 10 Aralık tarihinden bu yana şirketin CEO’luğunu yapan Rami Aslan, görevinden ayrıldığını açıkladı. Aslan’ın almış olduğu bu karar, iş dünyasını bir hayli şaşırttı.

Aslan’ın kariyerine baktığımızda ise oldukça önemli başarılar görülüyor. Aslan, 2005 yılından bu yana dünyanın en önemli kuruluşlarından biri olan Saudi Oger LTD.’de görev alıyor. Bilindiği üzere şirket, 1978 yılında Riyad merkezli olarak kuruldu ve kısa süre içerisinde dünyanın çeşitli yerlerinde faaliyet göstermeye başladı. 2011 yılına gelindiğinde ise Aslan, kariyerinin en önemli dönüm noktalarından birine geldi ve Oger Telecom’un CEO’luğunu üstlendi. Şirket yönetiminde yaptığı başarılı işlerin ardından Aslan, 2013 yılında Türk Telekom’un CEO’su olarak atandı.

Şirket, yeni bir ismi CEO’luğa atayana kadar Aslan’ın görevine devam edeceği belirtiliyor. Aslan’ın istifasıyla ilgili olarak Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri ve Türk Telekom Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, önemli değerlendirmelerde bulundular. Hariri ve Kasırga’nın açıklamalarından öne çıkan bölümler ise şöyle;

“Aslan, Türk Telekom’un daha güçlü bir marka olmasını sağlamıştır”

Aslan’ın istifasının ardından yaptığı değerlendirmede Hariri; Türk Telekom’un dönüşüm ve entegrasyon sürecinde Aslan’ın oldukça başarılı işlere imza attığını söyledi. Türk Telekom’un dünyada örnek gösterilen başarılı bir Telekom şirketi haline gelmesinde Aslan’ın büyük emeği olduğunu belirten Hariri, şirket adına teşekkürlerini dile getirdi. Açıklamalarının devamında ise Hariri, Aslan’ın Türk Telekom’un daha güçlü bir marka olmasını sağladığını ifade etti.

Aslan’ın Türk Telekom’dan ayrılmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kasırga, Türkiye’de telekomünikasyon hizmetlerinde Türk Telekom’un öncü olmayı başardığını belirterek, Aslan’ın buradaki payının oldukça büyük olduğunu söyledi. Açıklamalarının devamında ise Kasırga; Aslan sayesinde Türk Telekom’un, alt yapı sorunları aştığını ve örnek bir kurum haline geldiğini ifade etti.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın