Yatırım yapmaya başla!

Türk İş Makineleri Sektörü Latin Amerika’da 569 Milyar Dolarlık Yatırım Hedefliyor

İş makineleri sektörü Latin Amerika'ya odaklanarak orada 569 milyar dolarlık inşaat projesi gerçekleştirmeyi planlıyor.
Türk İş Makineleri Sektörü Latin Amerika’da 569 Milyar Dolarlık Yatırım Hedefliyor

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER), Şili’nin başkenti Santiago’da düzenlenen Conexpo Latin Amerika Fuarı hakkındaki izlenimlerin oldukça pozitif olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili görüş bildiren İMDER Başkanı Merih Özgen, Türk firmalarının sahip olduğu gücü en önemli hedef pazarlardan biri olan Latin Amerika’da tanıtımların en iyi şekilde yapıldığını, gerçekleştirilen görüşmelerle önemli iş birliği fırsatları yakalandığını açıkladı.

Özgen, Latin Amerika’daki inşaat sektörü harcamalarının 2021 yılına kadar 596 milyar doları aşacağını öngördü.

Harcamalar 596 Milyar Doları AşacakLatin Amerika’nın Türk iş makineleri sektörü açısından önemli fırsatları barındıran bir bölge olduğunu söyleyen Özgen, yapılacak doğru iş birlikleri ve izlenecek stratejilerle projelerden olumlu geri dönüşler almanın mümkün olabileceğini ifade etti.

İMDER’den gelen açıklama Türkiye’nin 113 farklı ülkeye iş makinesi gerçekleştirdiğine işaret ederken, Latin Amerika’daki büyük iş fırsatlarına dikkat çekildi. Santiago’da düzenlenen Conexpo Latin Amerika fuarına 30’u aşkın Türk firmasının katılım gösterdiği öğrenilirken, etkinliğin oldukça verimli geçtiği bilgisine ulaşıldı.

İMDER firması temsilcileri ile Santiago Ticaret Müşaviri Elçin Edis tarafından Şili inşaat ve altyapı sektörü sivil toplum kuruluşları Kamu Alt Yapı Projeleri Üstlenicileri Birliği (COPSA) ve Şili Müteahhitler Birliği’ne (CCHC) ziyaret gerçekleştirildi.

Açıklamalarını sürdüren Özgen, Şili’nin Latin Amerika’nın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu belirtirken, burası ve Türkiye arasında yürürlükte olan Serbest Ticaret Anlaşması’nın sağladığı olumlu katkılarla ihracat faaliyetlerinin artırılabileceğini vurguladı.

Merih ÖzgenAynı amaç doğrultusunda Türk ürünlerinin tanıtımına yönelik uygulanacak aktif bir stratejinin de ihracat artırım faaliyetlerini destekleyeceğini söyleyen Özgen, bu sayede Türk iş makinelerinin pazardan pay almasının mümkün olabileceğini ifade etti.

Öte yandan Şili pazarında ağır iş makineleri, aksam ve parçalarının büyük önem taşıdığına vurgu yapan Özgen, bu ürünlerin büyük potansiyele sahip olduğunu açıkladı. Türkiye ve Şili arasında madencilik ve sanayi sektörlerinde de iş birliği imkanları bulunduğunu dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum