Yatırım yapmaya başla!

Türk Heyeti, Japonya’daki G20 Tarım Bakanları Zirvesi’ne Katıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli başkanlığındaki Türk Heyeti, Japonya’da gerçekleştirilen G20 Tarım Bakanları Zirvesi’ne katıldı.
Türk Heyeti, Japonya’daki G20 Tarım Bakanları Zirvesi’ne Katıldı

Türk Heyeti, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin öncülüğünde, Japonya’da düzenlenen G20 Tarım Bakanları Zirvesi’ne katıldı. Gerçekleştirilen bu buluşmada Hindistan, Çin, İngiltere, Hollanda, Japonya tarım bakanları ve AB Komiseri ile heyetler arası görüşmeler yaptı.

Diğer bir yandan bakanlıktan açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre, Japonya’nın Niigato kentinde düzenlenen zirve kapsamında Bakan Bekir Pakdemirli ve ona eşlik eden Türk heyeti, Hindistan Devlet Bakanı Ulusal Dönüşüm Enstitü üyesi ve aynı zamanda FAO Başkan adayı Prof. Ramesh Chand ve heyeti ile ilk görüşmeyi gerçekleştirdi.

Yapılan görüşmede Hindistan ve Türkiye arasındaki ticaretin geliştirilmesi, iklim değişikliği ve gıda güvenliği konularına değinildi ve bu konuda yaşanan problemlerin aşılmasına dair atılacak adımlar kararlaştırıldı.

Yapılan Görüşmede Hindistan ve Türkiye Arasındaki Ticaretin Geliştirilmesi KararlaştırıldıBekir Pakdemirli ve Çin Tarım Bakanı Changfu Han’ın gerçekleştirdiği görüşmede, ülkeler arasındaki ilişkilerin iyi durumda olduğu ve iş birliği yapmanın ticari anlamda daha da geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Diğer bir yandan İngiliz Tarım Bakanı Robert Goodwill ile de buluşma fırsatı yakalayan Pakdemirli, iki ülke arasındaki sözü edilen ilişkinin iyi seviyelere taşınması için yapılabilecek çok sayıda eylem olduğunun altını çizdi.

Pakdemirli, İngiliz Tarım Bakanı Goodwill’e bir Türkiye davetinde bulundu ve iş birliğinin geliştirilebileceğini açıklamalarına ekledi.

Pakdemirli İngiliz Tarım Bakanına Türkiye Davetinde BulunduZirveye katılan tarım bakanlarıyla sırasıyla görüşmelerini sürdüren Pakdemirli, Hollanda Bakanı Carola Johanna Schouten ile yaptığı konuşmada, iki ülkenin teknik heyetlerinin bir araya gelebileceğini ve tarım yürütme komitesi toplantısının gerçekleştirilebileceğini bildirdi. G20 Zirvesi’ne ev sahipliği yapan Japonya ile de görüşen Bekir Pakdemirli, Japonya Tarım Bakanı Takamori Yoshikawa ile bir araya geldi.

Bu buluşmada Pakdemirli, Japonya ve Türkiye’nin tarımsal ilişkilerinin daha iyiye gitmesi için atılacak adımlara dair düşüncelerini aktardı. Ayrıca Pakdemirli, iki bakanlık arasındaki ilişkilerin yasal temellerini oluşturmak adına daha önceden müzakerelerine başlanan tarım alanındaki iş birliği anlaşmasının imzalanması gerektiğini vurguladı. Yoshikawa’yı Türkiye’ye davet ederken, AB Komiseri Phil Hogan ile bir araya gelmeyi de ihmal etmedi.

Bunlara ek olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin bir tarım ülkesi olma hedefini sürdürdüğünü açıklamıştı. Ülke olarak, 21 trilyon dolarlık bir ticaret hacmine sahip olduğumuzu belirtirken, tarım alanındaki hedefleri her geçen gün büyüdüğünü vurgulamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum