Yatırım yapmaya başla!

İflas Ertelemeye Giden “Toys R Us” ABD’deki 180 Mağazasını Kapatıyor!

ABD’li oyuncak devi Toys R Us, ülkedeki 180 mağazasını kapatacağını açıkladı. Zira şirket daha önce iflas erteleme başvurusunda bulunmuştu.
İflas Ertelemeye Giden “Toys R Us” ABD’deki 180 Mağazasını Kapatıyor!

Eylül’de iflas erteleme başvurusunda bulunan oyuncak devi Toys R Us, İngiltere’deki mağazalarının ardından ABD’deki mağazalarını da kapatma kararı aldı.

Şirketin internet sitesinden yayınlanan açıklamada, mağazaların Şubat ayında kapatılmaya başlayacağı ve sürecin Nisan ayında tamamlanacağı duyuruldu. İşte ayrıntılar;

1957 yılında kurulan dünyaca ünlü oyuncak şirketi Toys R Us, yaşadığı finansal zorluklar nedeniyle mağazalarını kapatma kararı aldı.

Toys R Us ABD Şubelerini KapatıyorBu kararın alınmasındaki en önemli neden ise şirketin Eylül’de yaptığı iflas erteleme başvurusu oldu. Nitekim 2005’te KKR, Bain ve Vornado şirketleri tarafından satın alınan Toys R Us, bir süredir mali sıkıntı yaşıyor.

Toplamda 4.9 milyar dolarlık borcu bulunan şirketin, 2018’de 400 milyon dolar, 2019’da da 1.7 milyar dolar ödemesi gerekiyor.

Toys R Us İflas Erteleme Başvurusunda Bulunmuştuİşte bu nedenle de Toys R US faaliyetlerine devam edebilmek amacıyla iflas erteleme başvurusunda bulunmuştu. Çünkü ABD’de iflas korumasına giden şirket pazardan çıkmak değil pazarda kalmak amacı taşıyor. Neticede; borcunu yeniden yapılandıran oyuncak devi, mağazalarını kapatma kararıyla durumu toparlama çalışıyor.

Yapılan duyuruda da müşterilere mağaza kapatma sürecindeki indirimlerden ve avantajlardan faydalanmaları tavsiye edildi.

ABD'deki 182 Toys R us Şubesi Şubat - Nisan Ayları Arasında KapanacakŞubat’ta başlayıp Nisan’ın ortasına kadar sürecek programına göre sürecin sonunda Toys R Us’ın ABD’de bulunan mağazalarının 5’te 1’i kapanmış olacak.

İlaveten; şirketin Kanada biriminden Melanie Teed-March’ın yaptığı açıklamaya göre Kanada’da bulunan 83 Toys R US mağazası aynı şekilde faaliyet göstermeye devam edecek. Öte yandan; Kanada’nın aksine İngiltere problemden etkilenmiş ve ülkedeki 26 Toys R Us şubesi Aralık ayında kapanmak zorunda kalmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum