Yatırım yapmaya başla!

TOKİ’de Yüzde 24 İndirim Kampanyası için Geri Sayım Başladı

TOKİ Başkanı, borcunu kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının ilgisi nedeniyle indirim kampanyası düzenlediklerini açıkladı. İşte Cuma günü başlayacak kampanyanın detayları;
TOKİ’de Yüzde 24 İndirim Kampanyası için Geri Sayım Başladı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talebe bağlı olarak, 2018 yılınında ikinci düzenlenecek olan indirim kampanyasının Cuma günü başlayacağını açıkladı. İndirim oranının ise yüzde 24 olacağını belirtti.

Turan’ın yazılı açıklamasına göre; borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyenler için gayrimenkul indirim kampanyası düzenlendi.

Borcunu Kapatmak İsteyene İndirim

Turan, vatandaşların bu yönde taleplerinin yoğun olduğunun fark edilmesiyle birlikte, 2018 yılı için indirim kampanyasının ikincisinin düzenlenmesine karar verildiklerini yazdı. Her yıl yapılan indirim kampanyasında borcunu peşin ödeyene yüzde 20 indirim yaptıklarını belirten Turan, Cuma günü başlayacak olan kampanyada indirim oranının yüzde 24 olarak belirlendiğini söyledi.

Yüzde 24 indirim kampanya için 21 Eylül – 18 Ekim döneminde ilgili bankaya başvuruda bulunmak gerekiyor.

Kampanya 21 Eylül'de Başlıyor

Bu tarihlerden sonra yapılacak başvuruların geçersiz olacağı ve yapılan borç kapama işlemlerinde indirimden yararlanılamayacağı belirtildi. Turan bu kampanyada esnek ödeme planı yaptıklarını da vurguladı ve “yüzde 24 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek,” dedi.

Bütün borcunu kapatamayacak kişiler, borcun yüzde 25’inden az olmamak şartıyla peşin ödeme yaptıklarında yüzde 24 indirimden faydalanabilecekler.

Başkan Ergün Turan Açıklama

Ergün Turan, indirim kampanyası kapsamında alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini hatırlattı. Aynı zamanda kampanyadan, satışları 2017’nin Haziran sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti bu tarihe kadar başlamış olan kişilerin faydalanabileceğini de açıkladı.

Turan, indirim kampanyasına vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerin dahil edilmeyeceğini ifade etti.

Vadesi 12 Aydan Kısa Olanlar Faydalanamıyor

Kampanyaların belirli prosedürlere ve vatandaşların durumuna göre yapıldığına işaret eden Turan, yaz döneminde birçok kişinin tatilde olması nedeniyle indirim kampanyasının sonbahar ayında hayata geçirildiğini belirtti. TOKİ’den yılın ikinci indirim kampanyasının geleceği, Ağustos ayının sonunda duyurulmuştu.

Yaklaşık 192 bin konut ve iş yeri alıcısının kampanyadan yararlanabileceğini söyleyen Turan, kampanya kapsamında konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak indirimden yararlanmak istemesi durumunda, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamak oldukları aracı bankadan konut kredi kullanabileceklerini de ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum