Yatırım yapmaya başla!

THY ile Polonyalı LOT Hava Yolları Arasında Anlaşma Yapıldı

Türk Hava Yolları, Polonya’nın hava yolu şirketi LOT Hava Yolları ile mevcut kod paylaşım anlaşmasını genişletme kararı aldı ve karşılıklı yeni hatları ekledi. Detayalar aşağıda;
THY ile Polonyalı LOT Hava Yolları Arasında Anlaşma Yapıldı

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği’nden gelen açıklamadan, milli hava yolu şirketi THY ile Polonya’nın en büyük hava yolu firması ve bayrak taşıyıcısı olan LOT Hava Yolları’nın karşılıklı yeni hatların eklenmesi şartıyla, aralarında mevcut olan kod paylaşım anlaşmasını genişlettikleri öğrenildi.

Yapılan anlaşma ile THY ile LOT, mevcut İstanbul-Varşova v.v. hattına ilave olarak, bazı uçuşlarda karşılıklı olarak bir diğerinin seferine kendi uçuş kodunu koyabilecek.

THY ile LOT Anlaşma YaptıTürk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu olarak LOT ile zaten var olan kod paylaşımı anlaşmasına yeni destinasyonlar eklemekten mutluluk duyduklarını aktardı. Ayrıca karşılıklı olarak LOT ile uzun süredir faydalı ve yakın bir iş birliği içerisinde olduklarını aktardı.

Ekşi, açıklamasını sürdürürken bu gelişmenin iyi olan ilişkileri daha da güçlendirip bir üst seviyeye taşıyacağına dikkat çekti. Anlaşmanın hayata geçirilmesinin ardından düzenlenecek olan ortak uçuşlarla yolcuların Polonya, Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’da daha fazla uçuş alternatifinden faydalanabileceklerini, bununla birlikte uçuş konforlarını büyük ölçüde artırabileceklerini açıkladı.

Ekşi, “Bu vesileyle, Milczarski’ye, ekibine ve kıymetli çalışma arkadaşlarıma bu anlaşmanın hayata geçirilmesi yönünde sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Şüphesiz bu anlaşma, ülkelerimizin ticari ve turizm bağlarını daha da güçlendirecektir.” ifadelerini kaydetti.

LOT Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Rafal Milczarski, THY ile genişletilen kod paylaşımı anlaşmasının imzalanmasından memnuniyetini dile getirdi.

LOT Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Rafal Milczarski Milczarski ayrıca söz konusu anlaşmanın karşılıklı iş birliğini daha da artıracağına inandıklarını ifade etti. Orta ve Doğu Avrupa’nın en dinamik gelişim gösteren taşıyıcılarından biri olduklarını belirtti.

Milczarski ardından, “Son yıllarda, alanımızda güçlü bir performans ve istikrarlı bir büyüme kaydettik. Türk Hava Yolları ile gelişen iş birliğimiz, LOT Hava Yolları’nın uçuş ağının genişlemesi ve yolcularımıza birçok cazip uçuş noktası sunmanın yanı sıra, anlaşmada yer alan İstanbul ötesindeki Ankara, Kahire ve Amman gibi sektörlerde de bağlantı ve uçuş deneyimini artıracak.” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamalarını sürdüren Milczarski, anlaşmanın resmiyet kazanmasında emeği geçen Ekşi ve ekibine teşekkürlerini iletirken, genişletilen iş birliğinin her iki taraf için de kazançlı olmasını diledi. Öte yandan gerçekleştirilen ortak uçuşlar, Türkiye’nin en büyük şehri ve dünyanın en önemli uçuş merkezlerinden biri olan İstanbul’u Varşova ve ötesine bağlayacak.

Ayrıca yolculara hızlı ve kolay bağlantılar sağlamakla birlikte İstanbul üzerinden yurt içi ve yurt dışı noktalara ulaşım olanağı da sağlayacak. Her iki taşıyıcının tarife yapısına ve anlaşmaya uygun biçimde, bütün yolcular kendi bağlantı noktalarında kesintisiz şekilde yararlanabilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum