Yatırım yapmaya başla!

THY Çin’de Gizemli Yeraltı Ordusunun Bulunduğu Xian’a Sefer Düzenleyecek

Uçuş ağını genişletmeyi amaçlayan THY, 2 yıl sonra 1 milyon turist gelmesi planlanan Çin pazarından payını almak için Xian kentine seferlere başlayacak. Burada 2 bin yıllık tarihe sahip, 8 bin toprak askerin olduğu yeraltı ordusu bulunuyor.
THY Çin’de Gizemli Yeraltı Ordusunun Bulunduğu Xian’a Sefer Düzenleyecek

İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla yeni uçuş noktalarına seferlere başlayan Türk Hava Yolları, Çin’in 2 bin yıllık geçmişini barındıran Xian şehrine uçuş düzenleyecek. Çin’in en eski kentlerinden biri olan Xian’a yapılacak olan seferleri, bu bölgenin tarihi İpek Yolu’nun başlangıcı olması sebebiyle oldukça önem teşkil ediyor.

THY, 8 binden fazla toprak askerin bulunduğu gizemli ordunun bulunduğu kente uçuşlara başlıyor.

THY Xian Uçuşlar2 yıl sonra 1 milyon turistin gelmesinin beklendiği Çin’e yönelik planlarını hayata geçirmeye başlayan THY, tarihi İpek Yolu’nun başlangıcı olan Xian adındaki şehre, dünyanın her yerinden insan geldiğini bildirdi. Pekin’den 1000 kilometre uzaklıkta yer alan bu şehirde, milattan önce 210 yılında yapılan yeraltı ordusu bulunuyor.

8 binden fazla toprak Terracota askerlerinin bulunduğu bu bölge dünya çapında büyük önem taşıyor. Günde 40 bin ziyaretçinin müzeye geldiği bilinirken, THY de bu önemli turist yoğunluğundan kendine pay çıkarmayı hedefliyor.

THY, geniş gövde uçak ihtiyacının temin etmek amacıyla 30 adet A350 – 900, 30 tane de Boeing 787 – 9 uçağını 2023 yılına kadar teslim alacak.

THY Uzakdoğu UçuşlarıSöz konusu uçaklar kapsamında; Airbus’tan 25 adet kesin, 5 adet opsiyon olmak üzere 30,, Boeing’den ise 25 adet kesin 5 adet opsiyon olmak üzere toplam 30 adet uçak 2019 ve 2023 yılları arasında teslim alınacak. Boeing 787-9 Dreamliner’ların birincisi bu Haziran ayında filoya dahil edilecek. İstanbul Havalimanı’na taşındıktan sonra uçuş ağını genişletmeyi planlayan THY, bu uçak alımlarının ardından filosunu genişletecek.

Boeing 787-9 tipi uçaklarının ilk uçuşları 17 Temmuz’da İstanbul’dan Denpasa’ya (Bali) yapılacak. Uzakdoğu ülkelerini hedefine alan THY Japonya’daki Tokyo hattının yanında Osaka’ya da 14 Nisan 2020 tarihinden itibaren uçuşlara başlayacak Diğer Uzakdoğu kentleri arasında ise; Pekin Hong Kong, Şanghay ve Guangzhou yer alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum