Yatırım yapmaya başla!

Thomas Cook’un 555 Şubesi İngiliz Rakibi Hays Travel Tarafından Satın Alınacak!

Geçtiğimiz ay iflas etmesiyle turizm dünyasını sarsan Thomas Cook'un tüm şubeleri sıkı rakibi olan Hays Travel tarafından satın alındı.
Thomas Cook’un 555 Şubesi İngiliz Rakibi Hays Travel Tarafından Satın Alınacak!

23 Eylül günü iflas eden İngilizlerin dev tur şirketi Thomas Cook’un bu sürecinde bilgi sahibi olan yetkililer, bugün yaptığı açıklama ile söz konusu şirketin şubelerinin yine bir İngiliz firması olan Hays Travel tarafından satın alınmasını kapsayan bir anlaşmaya varıldığını bildirdi.

Söz konusu bu anlaşma kapsamında Thomas Cook’a ait 555 şube bundan sonra Hays Travel bünyesinde faaliyetlerine devam edecek. Firmanın iflasından önce kendisine rakip olan Hays Travel, şimdiye kadar işsiz kalan 421 Thomas Cook çalışanına şirketinde istihdam avantajı sundu.

Şubelerin satın alınması gerçekleştiğinde İngiltere’de toplamda 2500 Thomas Cook çalışanı Hays Travel sayesinde istihdam edilerek iş imkanına kavuşacak.

Hays Travel İstihdam SağlayacakŞu an İngiltere’de toplam 190 şubesi bulunan Hays Travel oldukça zengin bir filoya sahip. Thomas Cook’un iflasının ardından yaklaşık 360 bin kişinin tatil rezervasyonlarının ATOL (Hava Seyahat Organizatörleri Lisanslaması) güvencesi altında olduğunu bildiren İngiliz Sivil Havacılık Kurumu (CAA), tatilcilerin gelecek dönemler için ödediği tatil rezervasyon ödemelerinin kısa zaman içinde tahsil edileceğini açıklamıştı.

İflas etmemek için çabalayan ve uzun süreli uğraşlar veren Thomas Cook, finansal borçlanmalardan kurtarma operasyonunun sonuç vermemesi üzerine İngiliz hükümetinden 250 milyon sterlinlik destek istemiş, fakat bu isteği reddedilmişti.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, İngiliz hükümetinin yolcuları geri getirmek için 100 milyon sterlin harcama yaptığını duyurmuştu.

100 Milyon Sterlin Harcama YapıldıCAA Başkanı Dame Deirdre Hutton, Thomas Cook’un otellere olan toplam borcunun yakalaşık 338 milyon sterlin olduğunu söyledi. İngiltere İş, Enerji ve Sanayi Stratejisi Bakanı Andrea Leadsome ise batan firmanın toplam borç tutarını 1,7 milyar sterlin tutarında açıklamıştı.

Ülke hükümeti Thomas Cook’un iflasında yöneticilerin payı olup olmadığını öğrenmek için sorgulama başlatmaya yönelmişti. Öte yandan şirketin iflasıyla birlikte sayıları yaklaşık 150 bini bulan tatilcinin ülkeye geri döndürülmesi için 2. dünya savaşından bu yana görülen en büyük kurtarma operasyonu başlatılmıştı. 6 Ekim’de sonuçlanan kurtarma operasyonları ile Antalya’da bulunan tüm Thomas Cook müşterileri başarıyla ülkelerine ulaştırılmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum