Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tether, Kara Para Aklama ile Mücadele Kapsamında Notabene Platformunu Test Edecek

En büyük stablecoin Tether, kara para aklama ile mücadeleye katılıyor.
Tether, Kara Para Aklama ile Mücadele Kapsamında Notabene Platformunu Test Edecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Stablecoin ihraççısı Tether, uyumluluk gereksinimlerine karşılık olarak, uçtan uca bir çözüm olan Notabene kullanacağını duyurdu. Firma kara para aklama gibi mali suçlarla mücadele etmek için Notabene’nin sanal varlık hizmeti sağlayıcıları (VASP) için sınır ötesi işlem izleme sistemini test etmeye başlayacak.

Notabene, kripto para birimi işlemlerini gerçek zamanlı olarak izlemek için yeni bir teknolojidir. Sistem blok zincirini daha şeffaf hale getirerek, düzenleyicilerin nakit akışını daha iyi takip etmesine olanak tanıyor.

Notabene, karmaşık kripto kullanım durumlarını test etmek için düşük riskli bir ortam sunduğunu iddia ediyor. Tether, diğer VASP’lerdeki istemciler için tanımlayıcı verileri güvenli bir şekilde iletip iletmeyeceğini belirlemek için Notabene’nin teknolojisini kullanacak.

Özellikle VASP’ler tarafından yürütülen işlemlerle ilgili olduğu için Notabene’nin çözümü Tether’in tüketicilerini korumasına yardımcı olacak.

Tether baş uyum sorumlusu Leonardo Real, VASP’lerle çalışmanın önemine değinerek, Blockchain teknolojisinin öncüleri olarak, yalnızca yeni kurallara ayak uydurmaya değil, onları şekillendirmeye yardımcı olmaya kendilerini adadıklarını söyledi.

Yakın tarihli bir raporuna göre, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ülkedeki stablecoin’lerin düzenlenmesi ve uygulamasından sorumlu olacak. 2021’de stablecoin piyasası muazzam bir gelişme gördü ve Tether’in piyasa değeri büyük yükseliş kaydetti.

En büyük stablecoin’in piyasa değeri yılın başından bu yana %229 artarak 69,6 milyar dolara yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%