Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Popüler Altcoinin Balinalarından 2023’ten Beri Görülmeyen Patlama!

Piyasa değeriyle en büyük altcoinlerden biri olan Cardano'nun balina etkinliği Kasım 2023'ten bu yana görülmeyen düzeyde patlama gösterdi. Detaylar haberde;
Popüler Altcoinin Balinalarından 2023’ten Beri Görülmeyen Patlama!
HABER GİRİŞ

Cardano ağının yerel para birimi ADA, önceki gün balina işlemlerinde 100 bin doları aşan önemli bir artışa tanık oldu. Gün içinde gerçekleşen işlemler 1.776‘ya ulaşarak 8 Kasım 2023’ten bu yana en yüksek günlük işlem sayısının ortaya koyulmasını sağladı.

Tarihsel olarak bakıldığında, balina aktivitesindeki bu tür ani artışların, piyasa duyarlılığındaki olası değişimleri gösteren potansiyel fiyat dönüşleriyle ilişkilendirildiği biliniyor.

ADA için Artan İlgi ve Faaliyetin İşareti

Kripto analitik platformu Santiment’in son analizi, büyük işlemlerdeki bu artışın, en büyük ADA sahipleri olarak bilinen etkili yatırımcılar arasında artan ilgi ve faaliyete işaret ettiğini ortaya koydu.

Cardano Balina Etkinliği Yükselişte
Kaynak: Santiment

Buna ek olarak, Cardano’nun piyasa değeri 13 Mart’tan bu yana yüzde 43’lük kayda değer bir düşüş yaşadı ve bu durum, son birkaç hafta içinde ADA fiyatında kayda değer bir düşüş olduğunun bir göstergesi oldu.

Benzer bir gözlem, başka bir kripto analiz firması olan IntoTheBlock tarafından da yapıldı ve Cardano balinalarının son 7 gün içinde günde ortalama 13,84 milyar dolarlık büyük işlem hacmiyle belirgin bir şekilde aktif olduğu vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Bu rakamın Cardano ekosistemindeki artan katılıma işaret etttiği; bu hacmin Bitcoin’in (BTC) mevcut hacminin yaklaşık üçte biri, Litecoin’in (LTC) hacminin beş katından fazlası ve Dogecoin’in (DOGE) on altı katından fazlası olduğu belirtildi.

Söz konusu balina faaliyeti, ADA’nın fiyatını haber yazımı itibarıyla yüzde 5’ten fazla düşüşle 0,429 dolara düşüren satış dalgasının arka planında gerçekleşti.

ADA Fiyatı Bugün Düşüş Eğilimli
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Düzeltmeye rağmen Cardano, önde gelen katman 1 blok zinciri ağları arasında güçlü GitHub etkinliğine sahip en iyi projelerden biri olmaya devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın