Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cardano’nun 1 Dolar Rüyası: ADA Fiyat Patlaması Yaklaşıyor mu?

Cardano ağının yerel para birimi ADA 1 doları görebilecek mi? Tarihin tekerrür etmesinin ADA'yı tekrar yeni zirvelere çıkarabileceği belirtiliyor. Detaylar;
Cardano’nun 1 Dolar Rüyası: ADA Fiyat Patlaması Yaklaşıyor mu?
HABER GİRİŞ

Piyasa değerine göre onuncu en büyük kripto para birimi konumundaki Cardano (ADA), son aylarda yatırımcıları için oldukça inişli çıkışlı bir yolculuk sundu. Mart ayındaki sert fiyat düşüşünün ardından küçük bir sıçrama yapan altcoin, analistleri gelecekteki gidişatı konusunda ikiye böldü.

Tarihsel bir fiyat modelinin tekrarı ADA’yı 2024’te yeni zirvelere taşıyabilir mi, yoksa yüzeyin altında gizlenen uyarı işaretleri mi var?

ADA, 2020’yi Taklit Ediyor Olabilir!

ADA için yükseliş yanlısı olan umutlu yatırımcıların özellikle tanıdık bir grafik modeline tutunmuş olmaları dikkat çekiyor. Bunların başında gelen popüler kripto analisti Mikybull’a göre ADA’nın fiyat hareketi 2020’deki hareketini yansıtıyor gibi görünüyor.

O dönemde, önemli bir fiyat artışından önce Adem ve Havva ikili dip formasyonu görülmüştü. Analist, tarihin tekerrür etmesi halinde bu formasyondan bir çıkışın ADA’nın bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) tekrar görmesini sağlayabileceğini öne sürdü.

Mikybull Crypto'dan ADA için Patlama Beklentisi
Kaynak: X / @MikybullCrypto

Mikybull Crypto, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, “ADA, 2020’de patlayıcı bir ralli başlatan aynı yolu izliyor.” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Göstergeler Yeşil Görünüm, Ağ Faaliyetleri Tehlike İşareti Veriyor

Piyasa duyarlılığını ölçmek için sıklıkla kullanılan teknik göstergelerin Cardano için yükseliş resmi çiziyor gibi göründüğünü söyleyen analist Christian Encila, göreceli güç endeksi (RSI) ve chaikin para akışı (CMF) göstergelerinin yukarı yönlü eğilim göstererek potansiyel bir fiyat artışına işaret ettiğini belirtti.

Önemli bir göstergenin zıt bir tablo çizdiğini de vurgulayan isim, Cardano’nun ağ ile etkileşime giren tekil kullanıcı sayısını yansıtan günlük aktif adreslerin son birkaç gün içinde hafif bir düşüş gösterdiğinin altını çizdi.

Ağ aktivitesindeki bu düşüşün, Cardano ekosistemine olan kullanıcı ilgisinin azaldığını gösterebileceğinden endişe kaynağı olabileceğine dikkat çekti.

ADA Fiyatı Yatay Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ATH’si 3,10 dolar olan ADA’nın fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,5030 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.