Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Önemli Shiba Coin Metriğinde Devasa Artış: Neler Olacak?

Popüler meme coin Shiba Inu'nun önemli göstergesinde büyük artış gözlemlendi. Peki, bu ne anlama geliyor? İşte SHIB cephesinde yaşanan son gelişmeler...
Önemli Shiba Coin Metriğinde Devasa Artış: Neler Olacak?
HABER GİRİŞ

Kripto piyasası için günün en önemli gelişmelerinden biri olan Bitcoin ve Ethereum ETF ürünlerinin Hong Kong Menkul Kıymetler Borsasında işleme başlaması gelişmesi pazardaki olumsuz havanın atlatılabilmesine yardımcı olmadı. BTC fiyatı 62 bin doların altına inerken, son 24 saatte yüzde 4’e varan artış gösteren Shiba Inu (SHIB) ise öncü kripto paranın düşüşünden etkilenip biraz geri çekilme gösterdi.

Birkaç gün kırmızı bölgede işlem gördükten sonra, günün erken saatlerinde yeşil görünüm veren SHIB’in bu canlanışının, meme coinin ekosistemiyle ilgili önemli bir göstergenin yükselişiyle aynı zamana denk gelmesi dikkat çekti.

Yüzde 268’lik Artış Yatırımcıları Hareketlendirecek mi?

Kripto analitik platformu IntoTheBlock, zincir üstü her bir işlemin 100 bin doları aştığı toplam günlük hacmin 100 milyon dolara yaklaştığını ortaya koydu.

Bunun, 29 Nisan tarihinde gerçekleşen verilere kıyasla yüzde 268’lik önemli bir artışı temsil ettiği belirtildi.

Uzmanlar, bu tür faaliyetlerin bazı yatırımcıların balina hareketlerini takip edip kervana katılmasıyla birlikte piyasa duyarlılığını olumlu yönde etkileyebileceğine dikkat çekiyor.

GCM Yatırım Banner

Buna ek olarak, önemli işlemlerin SHIB’in likiditesini etkileyebileceği, büyük alım emirlerinin mevcut token arzını azaltabileceği, talebin artması veya sabit kalması durumunda fiyatı yükseltebileceği üzerinde duruluyor.

SHIB için Ek Boğa Faktörleri

Shiba Inu’nun katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’u çevreleyen gelişmelerin de yakın gelecekte bir SHIB rallisini körükleyebileceği belirtiliyor.

Ağın geçen hafta büyük bir yükseltme geçirdiği ve ekibin MetaMask, Coinbase Wallet ve Trust Wallet gibi popüler kendi kendine saklama cüzdanlarıyla gelişmiş uyumluluğa odaklanan yeni bir kullanıcı arayüzü (UI) yükseltmesi sunduğu uzmanlarca hatırlatılıyor.

SHB Fiyatı Bugün Dalgalı Bir Seyir İzliyor
Kaynak: CoinMarketCap

Birkaç gün önce, geliştiriciler Shibarium’un 2 Mayıs’ta bir “hard fork” aracılığıyla başka bir güncellemeye sahne olacağını duyurdu. Yaklaşan ilerlemenin, kullanıcı deneyimini iyileştirme, daha hızlı blok işleme süreleri sağlama ve Shiba Inu topluluğunu güçlendirme yönünden önemli etkiler sağlayabileceği belirtildi.

Piyasa değeriyle en büyük 11. kripto varlık konumundaki SHIB’in fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,00002256 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.