Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Büyük Haberi Beklenen Altcoin için Çarpıcı Balina Çılgınlığı!

Ripple ile SEC davası kızışırken, XRP'nin son günlerdeki fiyat düşüşünün balina alım çılgınlığını teşvik ettiği gözlemleniyor. Detaylar haberin devamında;
Büyük Haberi Beklenen Altcoin için Çarpıcı Balina Çılgınlığı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

XRP’nin, son dönemde 0,62 dolar seviyesinden 0,41 dolara kadar geri çekilme göstermesi pazardaki balinaların dikkatini çekmiş görünüyor. Kripto piyasasındaki bu büyük oyuncular, krizin ortasında şu anda piyasa değerine göre yedinci sırada yer alan kripto para birimini biriktirme fırsatını yakaladı.

Kripto dünyasının popüler analistlerinden Ali Martinez, sosyal medya platformu X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, XRP pazarında artan balina faaliyetlerine dikkat çekti.

XRP’nin Balina Aktivitesi Yoğunlaşıyor

Martinez’in son bulguları, sadece geride kalan hafta 31 milyondan fazla XRP satın alındığını ortaya koydu.

Analist, balina aktivitesindeki bu ani artışın varlığa yönelik bir yükseliş hissiyatına ve bunun yatırımcıların altcoinin fiyatında bir toparlanma potansiyeli gördüğüne işaret ettiğini belirtti.

Ali Charts'a Göre XRP Balina Aktivitesi Hızlandı
Kaynak: X / @ali_charts

Whale Alert platformunun zincir üstü verileri, kısa süre önce cüzdan adresi “r4wf7….h4Rzn” olan kimliği belirsiz bir balinanın Bitstamp’a 28,8 milyon XRP aktardığını bildirmişti.

GCM Yatırım Banner

Öte yandan kripto analitik platformu Santiment, en az bir milyon coin tutan XRP cüzdanlarının sayısında bir artış olduğunu ve son altı hafta içinde yüzde 3,1‘lik bir artış gözlemlendiğini ortaya koydu.

Büyük XRP varlıklarındaki bu artışın, yatırımcılar arasında artan ilgi ve güvene işaret ettiğine dikkat çekiliyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) hukuki mücadelesinin ortasında önemli balina faaliyetlerine tanık olan XRP, güne nispeten istikrarlı bir başlangıç yaptı ve yüzde 2 oranında mütevazı bir artış göstererek 0,54 doların üzerine çıktı. Fiyat hareketi, haftalık kazançları yüzde 11,30 seviyesine çıkardı.

XRP Fiyatı Hafif Yükseliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Son gelişmelere göre Ripple Labs, SEC’in şirkete karşı yaklaşık 2 milyar dolarlık para cezası önerisine karşı çıktı. Blok zinciri kuruluşu, Pazartesi günü yaptığı başvuruda, SEC’in ihtiyati tedbir, tazminat ve yargılama öncesi faiz talebine karşı çıkarak cezanın 10 milyon doları aşmaması gerektiğini belirtti.

SEC daha önce 876 milyon doları tazminat, 198 milyon doları ön karar faizi ve 876 milyon doları para cezası olmak üzere 1,95 milyar dolar para cezası önermişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın