Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapay Zeka Tabanlı Altcoin Arzını Artırıyor: Fiyat Nasıl Etkilenir?

Worldcoin, gelecek altı ay boyunca içerisinde arzını yüzde 19 oranında artırmayı planlıyor. Detaylar şöyle…
Yapay Zeka Tabanlı Altcoin Arzını Artırıyor: Fiyat Nasıl Etkilenir?
HABER GİRİŞ

Dijital kimlik projesi Worldcoin, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kurumlara özel satışlar yoluyla WLD tokeninin arzını önümüzdeki altı ay içinde yüzde 19’a kadar artırmayı planlıyor.

Konuyla ilgili yapılan duyuruda, Worldcoin Vakfı’nın token ihracından sorumlu bir yan kuruluşu olan World Assets’in, bir dizi “özel yerleşim” aracılığıyla her hafta yaklaşık 8,2 milyon dolar değerinde 1,5 milyon WLD’ye kadar satış yapılacağı kaydedildi.

World Assets haftada ortalama 0,5 milyon ile 1,5 milyon arasında WLD satışı yapılması hedefleniyor. Bu nedenle WLD’nin toplam arzında artış görülecek. Gelecek altı ay boyunca haftada 1,5 milyona varan WLD token artışı, piyasaya çıkan 36 milyon yeni token arz artışına denk geliyor. Bu rakam şu anda mevcut fiyat verilerine göre 197 milyon dolara karşılık geliyor.

Worldcoin, token üzerindeki potansiyel fiyat etkisini en aza indirmeye yardımcı olmak için bireysel ticaret firmalarıyla, piyasa fiyatlarına mümkün olduğunca yakın özel yerleşimler yürütmek için pazarlık yapmayı planlıyor. WLD’nin halihazırda piyasa değeri 1 milyar dolar yakınlarında bulunuyor ve 5,40 dolar seviyesine işlem görüyor.

WLD günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Worldcoin, OpenAI CEO’su Sam Altman, şu anki Wolrdcoin CEO’su Alex Blania ve aynı zamanda biyometri araştırma firması Mana’nın CEO’su olarak da görev yapan Max Novendstern tarafından kuruldu.

GCM Yatırım Banner

Proje, yapay zekadaki hızlı gelişmelerin getirdiği kimlik sorunlarına çözüm sağlamanın yanı sıra yerel WLD tokeni aracılığıyla yeni bir evrensel temel gelir modelinin öncülüğünü yapan dijital kimlik projesidir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.