Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Solana Ekosisteminde Bu Yıl En Çok Yükselen Altcoinler!

Kripto para piyasasında Solana ekosistemindeki büyük aktivite, bu altcoinleri yılın başından itibaren adeta uçurdu. İşte o altcoinler…
Solana Ekosisteminde Bu Yıl En Çok Yükselen Altcoinler!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası bu yılın başından itibaren, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması ile beraber güçlü bir yükseliş trendine girdi. Bitcoin yılın başından Mart ayına kadar olan süreçte 73.000 doların üzerine çıkarak tarihi zirvesine dokundu.

Bu artış altcoinler üzerinde de güçlü kazançları beraberinde getirdi. En çok yükselen altcoinlerin ise Solana ekosisteminde olduğu dikkat çekti. Solana ağındaki büyük aktivite bazı altcoinlerde devasa kazançlar yaşanmasına neden oldu.

SOL bu yılın başında 90 dolar yakınlarında işlem görürken değerini 209 dolara kadar taşıdı. Son günlerde kripto piyasasındaki düşüş sonrası SOL yazım itibarıyla 145 dolar yakınlarında işlem görüyor. Solana ağında yılın başından itibaren en çok yükselen altcoinler ise şu şekilde:

Popcat (POPCAT)

POPCAT günlük grafik
Kaynak: TradingView

Bu yılın başından itibaren Solana ağında yaratılmış en çok yükselen altcoin POPCAT oldu. Bir meme coin olan POPCAT yılın başından itibaren yüzde 4455 artış kaydetti. Meme coin bu yükselişi sonrası yazım itibarıyla 0,35 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Artrade (ATR)

Solana ağında 2024 yılının başından itibaren en çok artış kaydeden bir diğer altcoin Artrade (ATR) oldu. ATR bu süre içerisinde 2.200 artış sağladı. Bu yükseliş ATR’nin değerini 0,02 dolar seviyesine taşıdı.

GCM Yatırım Banner

Artrade uygulaması, NFT yaratıcılarına ve NFT yatırımcılarına, mevcut NFT pazarının yüksek basım ücretlerini, fahiş komisyonları, sosyal bağlantıyı ve çevresel etkilerini ortadan kaldıran modern, kullanıcı dostu bir uygulama sunuyor.

dogwifhat (WIF)

Solana ağının şapkalı köpeği olarak bilinen WIF coin güçlü performansı ile öne çıktı. WIF yılın ilk dört ayında yüzde 1,800’den fazla yükseldi ve değerini 3 dolar yakınlarında taşıdı.

Bu süre içerisinde WIF, Binance başta olmak üzere pek çok büyük borsada listelendi. WIF, tüm zamanların en yüksek seviyesine 4,81 dolar ile 31 Mart tarihinde ulaştı.

Melon Dog (MELON)

Adından da anlaşılacağı üzere Solana ağındaki meme coinlerden MELON, yılın başından bu yana yüzde 1,100’den fazla yükseldi. Altcoinin fiyatı yazım itibarıyla 0,010 dolar seviyesinde bulunuyor.

Rocky (ROCKY)

Bybit ve CoinEx gibi borsalarda işlem gören ROCKY, Solana ağında inşa edilmiş öne çıkan projelerden oldu. Altcoin yılın ilk dört ayında yüzde 1.000’den fazla yükseldi ve 0,0014 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Rocky, Solana Kurucu Ortağı Raj Gokal’ın köpeği Rocky’nin adını taşıyan, Solana blok zincirinde çalışan bir meme token olarak biliniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın