Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple SEC Davasında Beklenmesi Gereken Sonraki Önemli Tarihler!

Ripple ve SEC arasında süren uzatmalı hukuk mücadelesinde önümüzdeki haftanın oldukça hareketli geçebileceği belirtiliyor. İşte bilinmesi gerekenler...
Ripple SEC Davasında Beklenmesi Gereken Sonraki Önemli Tarihler!
HABER GİRİŞ

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki hukuki anlaşmazlık geçen hafta kovuşturma evresine girdi ve çok sayıda sektör katılımcısı yakın gelecekte bir çözüm veya karşılıklı bir anlaşma bekliyor.

Son olarak Amerikalı avukat James K. Filan, Sulh Yargıcı Sarah Netburn’ün çözüm yolları ve nihai kararın verilmesi talebine odaklanan davada yeni bir planlama önerisi verdiğini açıkladı.

ABD’li Yargıç Yeni Programı Belirledi

Yargıç Netburn, düzenleyicinin yanıtını 29 Nisan‘a kadar sunması gerektiğine karar verirken, Ripple’a yanıt vermesi için bundan sonra üç iş günü süre tanındı.

Davayla ilgili son gelişme Netburn’ün New York Güney Bölgesi Bölge Yargıcı olarak atanmasının ardından geldi. Ripple’ın yerel tokenına karşı oldukça olumlu bir duruş sergileyen Netburn, XRP topluluğuna şirket için bir mahkeme galibiyetinin ufukta olabileceği umudunu vermeye devam ediyor.

Avukat Jeremy Hogan’a göre Yargıç, 2021 yılında yaptığı bir açıklamada, “XRP’den anladığım sadece bir para birimi değerine sahip olduğu değil, aynı zamanda bir faydası olduğu ve bu faydanın onu Bitcoin ve Ethereum’dan ayırdığıdır.” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Davaya İlişkin Konuşulan Olası Senaryolar

Avukat Jeremy Hogan, kısa süre önce yaptığı açıklamada, Ripple’ın muhtemelen 100 milyon dolarlık bir anlaşmayla karşı karşıya kalacağı davanın yaz aylarında sonuçlanacağını tahmin ettiğini söylemişti.

SEC, daha önce belirli XRP satış ihlallerini öne sürerek firmaya 2 milyar dolar ceza verilmesini talep etmişti. Ripple ise kendi yerel kripto para biriminin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmaması gerektiğini ve dolayısıyla kurumun yetki alanına girmediğini savunmakta.

XRP Fiyatı Yatay Seyrini Sürdürüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty, SEC’in talebine karşılık cezanın neden 10 milyon dolardan fazla olmaması gerektiğine dair birkaç önemli nedeni özetlemişti.

Davanın sonucundan büyük ölçüde etkilenmesi beklenen ve birkaç gündür dar bir aralıkta işlem gören XRP’nin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,52 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.