Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BlackRock ile İlgili Yanlış Anlaşılan Duyuru Altcoini Yüzde 100 Yükseltti!

HBAR Vakfı tarafından yapılan bir duyurunun yanlış anlaşılması üzerinde ekosistemin yerel tokeni HBAR'da yüzde 100'ün üzerinde artış yaşanmasına neden oldu.
BlackRock ile İlgili Yanlış Anlaşılan Duyuru Altcoini Yüzde 100 Yükseltti!
HABER GİRİŞ

HBAR Vakfı tarafından sosyal medyada Hedera blok zincirinde bir BlackRock para piyasası fonunun tokenleştirildiğine ilişkin paylaşım, ekosistemin yerel tokeni HBAR’da sert yükseliş yaşanmasına neden oldu.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisinin, birçok kişinin öyle olduğuna inanmasına rağmen, zincirdeki hareketle hiçbir ilgisi yoktu. Paylaşımda, blockchain ticaret ve altyapı firmaları Archax ve Ownera’nın BlackRock’un ICS ABD Hazine Fonu’nu kendi ağında tokenleştirdiği paylaşıldı.

Duyuruyla birlikte paylaşılan video, Ownera, Archax ve BlackRock’un girişimde ortak olduğunu öne sürüyor gibi görünüyordu ve HBAR, bunun dünyanın en büyük varlık yöneticisini zincire kattığını öne sürdü.

HBAR saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu yanlış anlaşılma sonrası HBAR kısa süre içerisinde yüzde 100’den fazla artarak, 0,08 dolardan 0,18 dolar seviyesine kadar çıktı. Bu sert yükseliş sonrası düşüşe geçen altcoin yazım itibarıyla 0,14 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Cardano Ghost Fund DAO kurucusu Chris O’Connor, BlackRock’un Hedera’nın geliştirilmesiyle hiçbir ilgisi olmadığını vurguladı ve HBAR Vakfı’nı, duyuruyu sabitlemesi nedeniyle eleştirdi.

GCM Yatırım Banner

Fiyat artışına rağmen HBAR, Eylül 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,57 dolara kıyasla yaklaşık yüzde 70 aşağıda işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın