Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

RWA Tokenlere İlgi Büyüyor: Kilitli Değerde Yeni Seviye Görüldü!

Messari tarafından izlenen verilere göre gerçek dünya varlık tokenizasyon protokollerindeki TVL'nin Şubat ayından bu yana neredeyse yüzde 60 artış kaydetti.
RWA Tokenlere İlgi Büyüyor: Kilitli Değerde Yeni Seviye Görüldü!
HABER GİRİŞ

Messari tarafından izlenen verilere göre gerçek dünya varlık tokenizasyon protokollerindeki TVL’nin Şubat ayından bu yana neredeyse yüzde 60 artış kaydetti.

Geçtiğimiz yıl, gerçek dünyadaki varlık tokenizasyon protokolleri, sektör genelindeki toplam değerlerin (TVL) rekor seviyelere ulaşmasıyla dikkat çeken bir büyüme yaşadı. Blockchain analitiği ve araştırma firması Messari, gerçek dünya varlık (RWA) protokolleri için TVL’nin 26 Nisan itibarıyla neredeyse 8 milyar dolara ulaştığını belirtti.

RWA token toplam kilitli değer
Kaynak: Messari

Messari, geçen yıl RWA protokolleri alanında önemli bir artış olduğunu ve sektörün büyümesinin özellikle borç temelli ve yüksek getirili yatırımlara olan talep tarafından desteklendiğini vurguladı.

Ulaşılan TVL rakamı, fiat destekli stablecoinler, taşıma ticaret protokolleri, sigortalar, getiri sağlayan stabil paralar, emtialar, menkul kıymetler ve gayrimenkul tokenizasyon protokolleri gibi çeşitli varlık türlerini içeriyor.

RWA protokolleri alanındaki TVL, Şubat ayından bu yana neredeyse yüzde 60 artış kaydetti. Aktif kullanıcı sayısındaki artış da dikkat çekici. Dune Analytics verilerine göre, RWA protokolleri kullanıcı tabanında özellikle Şubat ayından bu yana artış görüldü.

GCM Yatırım Banner

Bu da sektörün küçük perakende kullanıcıları arasında popülerlik kazandığını gösteriyor. CoinGecko verilerine göre RWA ekosisteminin toplam piyasa değeri 6 milyar doların üzerinde bulunuyor. Başlıca RWA tokenler arasında ONDO, OM, XDC, PENDLE ve CFG gibi altcoinler öne çıkıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.