Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zirvesi 45 Dolar Olan Altcoin için Yüzde 650’lik Kritik Büyüme!

Paylaşılan son güncel veriler, Uniswap merkeziyetsiz borsasının Ethereum katman 2 hacminin yüzde 37'sini ele geçirdiğini ortaya koydu. Detaylar haberde;
Zirvesi 45 Dolar Olan Altcoin için Yüzde 650’lik Kritik Büyüme!
HABER GİRİŞ

Uniswap’in katman 2 (L2) çözümlerine ilişkin işlem hacmi 4 milyar dolardan 30 milyar dolara yükselerek iki yıl içinde yüzde 650’lik kayda değer bir büyüme gösterdi. Ethereum üzerine inşa edilmiş en yaygın kullanılan katman 2 merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) olan Uniswap, şu anda L2’deki toplam işlem hacminin yaklaşık yüzde 37’sini oluşturuyor.

Bu rakamların, iki yıl önce gözlemlenen işlem hacimlerine kıyasla kayda değer bir artışı temsil ettiği belirtiliyor.

Tom Wan’dan Uniswap için Kritik Tespitler

21.co platformunda araştırmacı olan Tom Wan, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, son 24 ayda yüzde 650‘den fazla artış gösteren Uniswap’in L2 hacmindeki büyümeye dikkat çekti. Bu artış, 2022’de yaklaşık 4 milyar dolar olan hacmin bu yıl 30 milyar doların üzerine çıktığını gösterdi.

Wan, özellikle Arbitrum, Coinbase Base ve Optimism gibi L2 ağlarında daha kaliteli protokollerin piyasaya sürülmesiyle bu eğilimin güçlenmeye devam edebileceğini öne sürdü.

Tom Wan'dan Uniswap Büyümesine Dair Veriler Geldi
Kaynak: X / @tomwanhh

Wan’a göre başta Base ve Arbitrum olmak üzere L2’ler, Uniswap’teki toplam L2 hacminin yüzde 82’sini oluşturarak ekonomik faaliyetlerde bir artışa tanık oldu. Wan, Uniswap üzerindeki L2 hacminin hakimiyetinin yıl sonuna kadar muhtemelen yüzde 50 seviyesine çıkacağını öngördü.

GCM Yatırım Banner

Uniswap, altcoin katman 1’lerdeki toplam hacmin yalnızca yüzde 2,9’una katkıda bulunmuş olsa da Wan, bu anlatının gelişebileceğine inanıyor. Yüksek performanslı Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu katman 1’lerin, çok zincirli bir genişleme stratejisiyle birleştiğinde DEX’in Sei ve Monad gibi ağlarda daha fazla hacim yakalamasını sağlayabileceğini açıkladı.

Ethereum’daki ilk merkezi olmayan borsa olan Uniswap, Ethereum L1 blok zincirindeki en büyük zincir içi ticaret platformu olarak konumunu korumaya devam ediyor. DefiLlama verileri, kullanıcıların Uniswap’e kilitli toplam değer olarak 5,5 milyar dolardan fazla para yatırdığını ortaya koydu.

Uniswap, Kripto Satın Alma için Robinhood Connect’i Entegre Etti

Öte yandan Uniswap, mobil uygulamada kripto satın almayı etkinleştirmek için Robinhood Connect’i entegre etti.

Uniswap tarafından yakın zamanda yapılan bir duyuruya göre Robinhood Connect ile entegrasyon, ABD’deki kullanıcıların Robinhood hesaplarından, banka kartlarından veya banka havalelerinden para kullanarak kripto para satın almalarına olanak sağlıyor.

UNI Fiyatı Bugün Düşüşte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bu arada UNI fiyatı, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 3 düşüşle 6,9 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.