Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyar Dolarları Yöneten Sermaye Şirketi O Altcoine Yatırım Yaptı!

Pantera Capital, Telegram topluluğu tarafından tasarlanan Toncoin’e yatırım yaptığını duyurdu. Ayrıntılar geliyor…
Milyar Dolarları Yöneten Sermaye Şirketi O Altcoine Yatırım Yaptı!
HABER GİRİŞ

Pantera Capital adlı kripto risk sermayesi şirketi, 5 milyar doların üzerinde varlığa sahip olan ve sektörde önemli bir oyuncu olarak kabul edilen bir firma olarak, The Open Network’e (TON) yatırım yaptığını duyurdu.

Pantera Capital’in TON’a olan yatırımının sebebi olarak, platformun Telegram ağında yaygın bir şekilde kullanılması ve kripto para birimini geniş kitlelere tanıtabilme potansiyeline vurgu yapıdı.

TON, başlangıçta Telegram tarafından tasarlanan ve açık kaynak topluluğu tarafından desteklenen bir Katman 1 blockchain ağıdır.

Pantera Capital’in TON’a yatırımı, son zamanlarda Layer 1 blockchain’in dikkat çekici bir şekilde artmasıyla eş zamanlı olarak gerçekleşti. Şubat ayında Telegram, reklam gelirini kanal sahipleriyle paylaşma ve Toncoin (TON) tokenıyla ödüller dağıtma planını duyurmuştu.

Bu planı kısa süre önce uygulayan Telegram, kullanıcıların TON kullanarak platform içi reklam satın almasına izin verdi. Telegram’ın aylık 900 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve kanallarda her ay 1 trilyondan fazla görüntülenme potansiyeli, TON’un kriptonun kitleler tarafından benimsenmesini hızlandırabileceği anlamına geliyor.

GCM Yatırım Banner

Şirket açıklamasında, “TON ağının henüz başlangıç aşamasında olduğuna inanıyoruz ve Telegram kullanıcı tabanının bu ekosistemi ve yeni özellikleri benimsemesini heyecanla bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

TON fiyat grafiği
Kaynak: CoinMarketCap

Telegram yakın zamanda TON blockchain üzerinden Tether (USDT) stabilcoin ödemelerini de etkinleştirdi. Bu, Telegram kullanıcılarının TON ağı üzerinden birbirlerine USDT ödemeleri yapabilmesinin önünü açıyor.

Pantera Capital’in yatırım duyurusunun ardından Ton ağının yerel tokeni Toncoin (TON) son 24 saatte yüzde 7’den fazla artışla 5 dolar yakınlarında işlem görüyor. Piyasa değeri 17 milyar doların üzerinde bulunan TON, kripto market sıralamasında 9. sırada yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.