Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Büyük 2’nci Meme Coin için Kritik Seviyeler Açıklandı!

Popüler meme coin Shiba Inu, piyasa genelindeki geri çekilmeye uyum sağlayan kripto varlıklar arasında yer alıyor. Peki, bundan sonra SHIB'i neler bekliyor?
En Büyük 2’nci Meme Coin için Kritik Seviyeler Açıklandı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto piyasasında son dönemde yaşanan geri çekilmeden en çok etkilenen kripto para birimi gruplarının başında meme coinler geliyor. Piyasa değeriyle en büyük ikinci meme coin konumundaki Shiba Inu (SHIB), pazardaki genel ortama paralel olarak son süreçteki kazançlarının büyük bölümünü silen coinler arasında bulunuyor.

Uzmanlar, SHIB’in kritik bir noktada durduğunu ve onu yeni zirvelere taşıyabilecek veya yeni diplere düşürebilecek potansiyel dönüm noktalarıyla karşı karşıya olduğunu belirtiyor.

Önemli teknik seviyelerin devreye girmesi ve piyasa duyarlılığının değişmesiyle birlikte, meme coinin yakın geleceğinin umut verici fırsatlar ve önemli risklerle dolu olduğuna dikkat çekiliyor.

SHIB için Olumlu ve Olumsuz Senaryolar

SHIB’in şu anda tehlikeli bir noktada durduğu, önemli bir teknik seviyenin, 100 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) olan 0,000021 dolar civarında seyreden meme coini desteklediği ifade ediliyor.

Bu göstergenin, SHIB’in kısa vadeli gidişatı için hayati önem taşıdığı, tüccarlar için psikolojik bir rahatlık sağladığı belirtilirken; bu seviyenin altındaki bir ihlalin, fiyatı 200 günlük EMA’daki bir sonraki önemli desteğe ve potansiyel olarak 0,000010 doların altına düşürebileceği konusunda uyarı yapılıyor.

GCM Yatırım Banner

Tersi bir senaryoda ise, SHIB için ufukta bazı potansiyel yükseliş sinyalleri bulunduğundan bahsedilirken, günlük grafiğindeki boğa bayrağı formasyonunun, SHIB’in önemli bir yukarı yönlü hareket için hazırlanıyor olabileceğini gösterdiğine dikkat çekiliyor.

Son düşüşlere ve altcoinleri etkileyen daha geniş piyasa belirsizliklerine rağmen, 0,000051 dolara yükselmeyi hedefleyen bir yükseliş beklentisi bulunduğu belirtiliyor.

Direnç seviyelerinin ise şu anda 0,000023 dolar ve 0,000025 dolar olarak işaretlendiği bilgisi veriliyor.

SHIB Fiyatı Toparlanma Çabasında
Kaynak: CoinMarketCap

Bu engellerin aşılmasının SHIB’i yükseliş bölgesine iterek yatırımcı ilgisini yeniden canlandırabileceği ve muhtemelen kripto para piyasasında daha geniş bir toparlanmanın sinyalini verebileceği üzerinde duruluyor. Bununla birlikte, 0,000021 doların altına sürekli bir düşüşün ise kapsamlı satışları tetikleyerek son kazanımları aşındırabileceği ve piyasa duyarlılığını azaltabileceği uyarısı yapılıyor.

Kripto piyasası çalkantılı sularda gezinirken bir dönüm noktasında duran SHIB’in önemli destek seviyelerinin üzerinde kalma veya direnci kırma kabiliyetinin muhtemelen yolunu belirleyeceğine dikkat çekiliyor.

Kripto analitik platformu IntoTheBlock, 30 Nisan raporunda SHIB için zincir üstü her bir işlemin 100 bin doları aştığı toplam günlük hacmin 100 milyon dolara yaklaştığını; bunun, bir önceki günkü verilere kıyasla yüzde 268’lik önemli bir artışı temsil ettiğini ortaya koymuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.