Yatırım yapmaya başla!

Tekin Acar’ın Kozmetik Mağazaları Bir Bir Kapanıyor!

Yılın ilk zamanlarında pek çok mağazasını kapatan Tekin Acar, zor günler geçiriyor. Yaşanan son gelişmelerle birlikte akıllarda “Acar iflas mı ediyor” sorusu var.
Tekin Acar’ın Kozmetik Mağazaları Bir Bir Kapanıyor!

İşe, dayısının bebek giyim mağazasındaki küçük bir alanı parfümeriye dönüştürerek başlayan Tekin Acar, zamanla pek çok mağaza açmış ve zincir haline gelmişti. Peki, Türkiye genelinde 80 mağazası olan başarılı iş adamı, neden arka arkaya mağazalarını kapatıyor? Tekin Acar gerçekten iflas mı ediyor? İşte detaylar:

Ülkenin önde gelen kozmetik zincirlerinden Tekin Acar Cosmetics, mağazalarını kapatmaya devam ediyor. Ayrıca internet üzerinden kozmetik alışverişi yapabileceğiniz en iyi siteler arasındaki siteye erişilemiyor.

Tekin Acar Cosmetics kapanıyor mu

Hürriyet’in haberine göre, 2017’nin başından bu yana zor günler geçiren Acar, “İlk defa kiramı, aidatımı,maaşları ödemede zorlanıyorum. Başka işten kazandığım varsa hepsini satıp bu işe koydum.” şeklinde açıklama yapmıştı. Daha sonra Tekin Acar’ın 19 mağazasının kira sözleşmesinin Sephora’ya devredileceği açıklanmıştı.

Şirket, hafta sonu müşterilerine 23 Temmuz’a kadar tüm ürünlerde % 50 indirim olduğu mesajını yolladı. Ancak mağazalara giden müşteriler, kapalı kepenklerle karşılaştı.

 Müşteriler, kapalı kepenklerle karşılaştı

Telefon ile bağlantı kurulan Tekin Acar, “sorunu aşmaya çalışıyoruz” derken ayrıntılı bilgi vermekten kaçındı. Birkaç ay önce yaptığı açıklama ise şöyleydi:

Tekin Acar, “sorunu aşmaya çalışıyoruz” dedi

“AVM kiraları Euro bazında, işlerde de büyük düşüş olunca bazı mağazalar kendini çeviremez hale geldi. Ayrıca kozmetik ürünlerine 9 değil, 12 taksit imkanı beklerken, taksit tamamen kaldırıldı. Tüketim azalıyor. Artık kimse 800 liralık, 1000 liralık krem almıyor. Bir süredir Yeditepe Üniversitesi ile birlikte yürüttüğümüz Ar-Ge çalışmaları sonucunda organik sertifikalı ürünlerle yeni mağazalar açmaya başladık. Bu markamızın adını da ‘T. A Organics’ olarak belirledik.” diyen Tekin Acar’ın iflas edip etmeyeceği büyük merak konusu.

Tüm bunlara ek olarak; tıpkı Facebook çalışanları gibi Tekin Acar Cosmetics çalışanları da zor durumda kaldı. Son 3 aydır maaş almadıkları öğrenilen çalışanlar, büyük mağduriyet içerisinde!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum